16.11.2014. 23:46
"Euro 2016" atlases turnīrā noslēgusies ceturtā kārta. A grupā, kuru pārstāv arī Latvijas izlase, uzvaras izcīnīja Čehijas un Turcijas izlases, savukārt Itālija un Horvātija spēlējusi neizšķirti 1:1. Horvātiem gan bija teritoriālais pārsvars, taču spēle uz brīdi tika pārtrauka horvātu līdzjutēju radītā haosa dēļ.

Gan Islande, gan Čehija pirmajās trīs spēlēs bija guvušas tikai uzvaras, turklāt islandieši vēl nebija nemaz ielaiduši vārtus. Arī šodien viņi viesos pirmie izvirzījās vadībā jau devītajā minūtē, kad pēc tāla auta iemetiena izgājienā nolēma spēlēt Petrs Čehs, taču pie bumbas netika un pavisam drīz ieraudzīja to savu vārtu tīklā.

Puslaika turpinājumā gan arvien vairāk uzbrukumā spēlēja Čehijas, kuras centieni vainagojās ar neizšķirta panākšanu, kad pēc standartsituācijas tika veikta atspēle uz soda laukuma vidu un 22 gadus vecais aizsargs Pavels Kaderžābeks guva savus pirmos vārtus valstsvienībā. Arī otrā puslaika sākumā čehi uzbruka draudīgāk, taču vārtus guva islandieši. Tiesa, ne tā, kā būtu vēlējušies, jo Jens Dadi Bedvarsons netīšām raidīja bumbu savos vārtos. Pavisam drīz Gilvī Sīgurdsons atbildēja ar sitienu pa vārtu stabu, Gudmunsonam bija laba iespēja arī spēles beigās, taču no zaudējuma izvairīties neizdevās. Čehijai tikmēr perfekts cikla sākums - četrās spēlēs četras uzvaras.

Trešajā A grupas mačā Turcija nedaudz uzlaboja savu bālo situāciju un ar 3:1 pieveica Kazahstānu. Turkiem tā bija pirmā uzvara šajā atlases ciklā un izdevies pakāpties uz ceturto vietu grupā, apsteidzot kazahus un Latvijas izlasi.

Horvātijas treneris Niko Kovāčs pirms mača pret Itāliju nebija tajā labākajā noskaņojumā, jo spēcīgs lietus bija padarījis Milānas "San Siro" stadiona zālienu visai bēdīgu, un Kovāčs pat uzstāja, ka spēlei tādas kvalitātes zālienā nebūtu jānotiek. Spēle tomēr sākās tai paredzētajā laikā, un jau pašā sākumā Antonio Kandreva panāca 1:0. Horvāti gan drīz atguvās un labprāt pieņēma Džanludži Bufona netīšām piedāvāto palīdzību - Ivans Perišičs izdarīja visai vienkāršu sitienu tieši virsū itāliešu vārtsargam, taču bumba visai kuriozā veidā tomēr neapstājās pie Bufona, tā vietā ielidojot vārtos.

Piespiedu maiņu nācās veikt Madrides karaliskā kluba pārstāvim Lukam Modričam, taču Horvātija tik un tā uzbruka vairāk, un itālieši varēja būt apmierināti ar neizšķirtu pirmajā puslaikā. Arī otrajā puslaikā Horvātijai bija pārsvars, taču tās līdzjutēji nolēma iesaistīties spēlē un ar pirotehnikas palīdzību radīja dūmus, kas gandrīz pilnībā aizēnoja stadionā notiekošo. Mačs tika pārtraukts un spēlētāji devās atpakaļ uz ģērbtuvēm, tiesa, drīz vien dūmi tika izklīdināti, un spēle varēja turpināties. Rezultāts gan nemainījās, un horvāti tika pie godam nopelnīta punkta.

Aizvadīta arī spēle B grupā, kurā arvien tuvāk bezdibenim nolaidusies Bosnijas un Hercegovinas izlase, ar 0:3 zaudējot Izraēlai. Bosnieši jau otrā puslaika sākumā palika mazākumā, taču divus vārtus bija ielaiduši jau līdz tam, un šobrīd ar diviem punktiem četrās spēlēs ir priekšpēdējā vietā grupā, apsteidzot tikai Andoru. Izgāzusies arī Bulgārijas izlase, spēlējot neizšķirti 1:1 pret Maltas izlasi, turklāt 77. minūtē bulgāri kapteinis Popovs nerealizēja pendeli.

Gr. Laiks Spēle Rez. Vārtu guvēji
A 19:00 Nīderlande – Latvija 6:0 (3:0) van Pērsijs 6` Robens 35` 82` Huntelārs 42`89` Bruma 78`
B 19:00 Beļģija – Velsa 0:0
B 19:00 Kipra – Andora 5:0 (3:0) Merkis 9` Efrems 31` 42` 60` Kristofi 87` (11m)
H 19:00 Azerbaidžāna – Norvēģija 0:1 (0:1) Nordveits 25`
A 21:45 Turcija – Kazahstāna 3:1 (2:0) Jilmazs 26` (11m) 29`Azizs 83` - Smakovs 87` (11m)
A 21:45 Čehija – Islande 2:1 (1:1) Kaderžābeks 45+1` Bedvarsons 61` (s.v.) - Sīgurdsons 9`
B 21:45 Izraēla – Bosnija un Hercegovina 3:0 (2:0) Vermots 36` Damari 45` Zahavi 70`
H 21:45 Itālija – Horvātija 1:1 (1:1) Kandreva 11` - Perišičs 15`
H 21:45 Bulgārija – Malta 1:1 (1:0) Galabinovs 6` - Failja 49` (11m)