29.12.2014. 22:31
Laimīgu uzvaru pasaules U20 hokeja čempionātā svinēja Čehijas izlase, kas faktiski atradās trīs minūšu attālumā no pārspēlēm, taču prata izglābties un pagarinājumā pārspēt Dāniju (4:3). Lai arī čehi izcīnīja pirmos punktus un grupā pakāpās uz ceturto vietu, viņu liktenis vēl izšķirsies pēdējā kārtā.

Čehi dāņus nomētāja ar 48:14, metienu skaita ziņā dominējot visās trešdaļās, taču uzvara nāca ļoti smagā cīņā. Madss Ellers jau ceturtajā minūtē vadībā izvirzīja Dāniju (1:0), bet otrās trešdaļas sākumā čehi pārņēma vadību (2:1). Dāņi gan nepadevās un, izmantojot divus vairākumus, 47. minūtē vēlreiz izrāvās vadībā (3:2).

Čehi izglābās tikai trīs minūtes līdz pamatlaika beigām, kad Georgs Sērensens sev priekšā atvairīja ripu pēc tāla metiena no zilās līnijas, bet pirmais pie atlēkušās ripas bija Dominiks Kubalīks (3:3). Pagarinājumā čehiem, lai svinētu pirmo uzvaru turnīrā, vajadzēja tikai 61 sekundi - izgājienu viens pret vienu realizēja Davids Pastrņāks (4:3).

Tā kā grupu turnīra pēdējā spēlē čehi tiksies ar Krieviju, zaudējums pamatlaikā Miroslava Pržerosta vadītajai komandai, visticamāk, būtu nozīmējis piekto vietu un došanos uz pārspēlēm. Čehiem gan joprojām ir visnotaļ lielas cerības tajās piedalīties, jo Dānija un Šveice - galvenās čehu konkurentes - vēl tiksies savā starpā.

Iepriekš Dānija tikai bullīšos zaudēja Krievijai (2:3), tiekot pie sava pirmā punkta Elites čempionātos, bet pēc tam piekāpās arī otrai grupas favorītei Zviedrijai (1:5). Savukārt čehi savā pirmajā cīņā zviedriem zaudēja ar 2:5 un pēc tam ar identisku rezultātu atzina arī Šveices pārākumu.