04.01.2015. 16:30
Svētdien Pērtā startēja ikgadējais jaukto komandu turnīrs tenisā – Hopmana kauss. Sacensību pirmajā dienā uzvaras svinēja Eiropas komadas. Čehija ar 2-1 pārsteidza Kanādu, bet Polija "sausā" atstāja mājinieci Austrāliju (3-0).

27. Hopmana kausa izcīņa sākās ar Juženijas Bušāras un Lucijas Šafaržovas spēli. Kanādas vadošā tenisiste ar iespaidīgiem uzbrukumiem uzvarēja mača pirmajās trīs izspēlēs, taču neprata realizēt nevienu no trim breikbumbām. Šafaržova ar teicamu servēšanu un "forehand" uzbrukumiem pirmajā geimā atspēlēja kopumā četras breikbumbas.

Izkļūšana no sarežģītās situācijas čehieti acīmredzot iedvesmoja, jo viņa 1. setā nezaudēja nevienu geimu. Bušāra arī 2. setā nespēja nospēlēt pietiekami precīzi, visā mačā ciešot sakāvi ar 0:6, 4:6.

Kanādai izlīdzinājumu panāca Vaseks Pospišils, kurš prata apliecināt favorīta statusu pret Adamu Pavlāseku – 7:6(5), 6:2. Savainoto Radeku Štepāneku aizstājušais Pavlāseks ir rangā viszemāk esošais no visiem turnīra dalībnieku. 20 gadus vecajam čeham 240. vieta. Viņš pēcāk ar Šafaržovu Čehijai nodrošināja uzvaru, kanādiešus jauktajā dubultspēlē apspēlējot ar 6:4, 6:2.

Vakara mačā mājiniece Austrālija palika tukšā pret Poliju, lai gan vienu uzvaru turnīra saimniecei vajadzēja gūt. Metjū Ebdens pret Ježiju Janoviču bija vadībā ar 6:3, 5:3, taču pamanījās iespaidīgi sabrukt, mačā vairs neuzvarot nevienā geimā! Agņeška Radvaņska pirms tam ar 6:2, 6:3 pieveica Keisiju Delakvu.

Ebdens vēlāk kājas savainojuma dēļ atteicās no jauktās dubultspēles. Viņa vietu ieņēma Bendžamins Mičels. Taču arī viņam neizdevās novērst Austrālijas "sauso" zaudējumu – Radvaņska ar Janoviču bija pārāki ar rezultātu 8:4.

Ņemot vērā to, ka visa mača uzvarētājs jau bija zināms, dubultspēlē tika spēlēts PRO sets. Mičels jau pirmajā servēšanas reizē pieļāva trīs "volley" kļūdas un vienu dubultkļūdu, uzdāvinot poļiem agru pārsvaru. Cīņas beigās eiropieši ieguva otro breiku, kad Delakvai mačbumbas izspēlē dubultkļūda.

Pusei no astoņām izlasēm savainojumu dēļ nācās mainīt iepriekš izvēlētos sastāvus. Čempionei Francijai nevar palīdzēt Žo-Vilfrīds Tsonga, kura vietu līdzās pagājušā gada uzvarētājai Alizē Kornē ieņem Benuā Pērs. Čehijai nevar spēlēt Radeks Štepāneks (viņa vietā Adams Pavlāseks), mājiniecei Austrālijai jāiztiek bez Nika Kirjosa (viņu aizstāj Metjū Ebdens), bet ASV izlasē Džeka Soka vietu ieņem Džons Isners.

Turnīra formāts. Pēc viena apļa grupu turnīra abu grupu uzvarētājas kvalificēsies finālam, kas notiks 10. janvārī. Francija pagājušā gada finālā ar 2-1 pārspēja Poliju, kuras sastāvā bija Agņeška Radavaņska un Gžegožs Panfils. Viņš aizstāja savainoto Ježiju Janoviču, kurš šoreiz ir ierindā un var spēlēt kopā ar Agu.

Sacensību otrajā dienā vispirms labāko noskaidros ASV un Itālija, bet vakarā čempione Francija sacentīsies ar Lielbritāniju. Rīt Pērtā gaidāms aptuveni 40 grādu karstums. Tāda ir prognoze ASV un Itālijas duelim. Cīņas Pērtā rīta sesijā sākas plkst. 10:00, bet vakara mačs startē 17:30.