08.05.2015. 19:21
2015. gada pasaules čempionātā hokejā trešo uzvaru piecās spēlēs izcīnīja laukuma saimniece Čehijas izlase, kas laika posmā no 32. līdz 41. minūtei guva četrus vārtus pēc kārtas un salauza austriešu pretestību - 4:0. Tikmēr piekto neveiksmi tikpat cīņās cieta Slovēnijas valstsvienība, kas ar 1:3 atzina Norvēģijas hokejistu pārākumu.

Lai izveidotu pirmo momentu, laukuma saimniekiem čehiem bija nepieciešamas desmit minūtes, turklāt Jakuba Vorāčeka un Tomāša Hertla izgājiens pret aizsargu noslēdzās bez metiena. Turpinājumā pretiniekiem divas reizes palīdzēja vārtu stabs, bet iespējas radās arī Austrijas valstsvienībai: Manuels Latuza lielisku kombināciju noslēdza ar netraucētu metienu no tuvas distances virsū vārtsargam, un Ondržejs Pavelecs mājiniekus izglāba arī pēc Braiena Leblēra izrāviena vienatnē.

Neskatoties uz 25 sekundēm piecatā pret trim otrās trešdaļas sākumā, Čehijas izlases spiediens panākumiem vainagojās tikai 32. minūtē, kad austriešu vārtu augšējo stūri atrada Ondržeja Ņemeca plaukstas metiens no vidējas distances. Aizsargam tas bija trešais rezultatīvais trāpījums divās dienās. Protams, mājinieki neapstājās - uzbrukuma smailē nonāca Romāns Červenka, Petrs Koukals, bet Vladimira Sobotkas raidījums atsitās pret stabu.

Austrieši beidzot salūza divas minūtes pirms otrā nogriežņa noslēguma. Vispirms Martins Zatjovičs izgājienā divatā pret aizsargu izšķīrās par metienu un trāpīja tuvajā stūri, bet minūti vēlāk Sobotka reabilitējās, no vidējas distances trāpot pa tālo stabu un raidot ripu sāncenšu vārtos. Bet 4:0 noslēdzošās trešdaļas septītajā sekundē panāca komandas kapteinis Jakubs Vorāčeks, kurš pēc tālas piespēles izgājienu vienatnē pret vārtsargu realizēja ar metienu starp kājsargiem.

Noslēgumā Austrijas izlasei vēlreiz nāca talkā stabs, bet Jaromīram Jāgram pēc aizsarga elegantas apspēlēšanas neizdevās izrēķināties ar vārtsargu. Tomēr tas netraucēja Čehijas izlasei izcīnīt drošu panākumu un pacelties uz trešo vietu apakšgrupā. Austrijai nākamā spēle rīt pulksten 17:15 pret Latvijas valstsvienību.

Lai izvirzītos vadībā pret pirmajās četrās spēlēs 16 vārtus ielaidušo Slovēnijas izlasi, norvēģiem bija nepieciešams apšaubāms noraidījums un vairākums: devītajā minūtē Patriks Tūresens mainīja metiena no distances trajektoriju un raidīja ripu starp sāncenšu vārtsarga kājsargiem. Tomēr Slovēnija nepadevās, otrās trešdaļas 15. sekundē panākot neizšķirtu. Nostrādāja abu līderu - Anžes Kopitara un Jana Muršaka - saikne: pirmais piespēlēja, otrais izgājienu vienatnē pret vārtsargu realizēja ar metienu tuvajā stūrī zem pārliktņa.

Taču turpinājumā iniciatīva piederēja Norvēģijas valstsvienībai. Pēc trim minūtēm vairākumu realizēja Anderss Bastiansens, kurš, nevilcinoties ar metienu, izmantoja piespēli no laukuma stūra, bet pārsvaru ar šāvienu no zilās līnijas dubultoja Jūnass Hūless, kurš arī izmantoja viena spēlētāja pārsvaru. Arī noslēdzošajās 20 minūtēs pārsvars piederēja norvēģiem, bet pārspēt Robertu Krištanu ceturto reizi neizdevās.

Neskatoties uz panākumu un sešiem punktiem piecās spēlēs, Norvēģijas izlase joprojām atrodas apakšgrupas sestajā vietā, kamēr slovēņiem piektais zaudējums pēc kārtas un pēdējā pozīcija.

Vārti: 31:09 Ņemecs (Simons) 1:0, 38:04 Zatjovičs (Heida, Ņemecs) 2:0, 39:08 Sobotka (Červenka, Krejčīks) 3:0, 40:07 Vorāčeks (Jordāns, Hertls) 4:0Soda minūtes: 4:10Metieni: 42:12Vārtsargi: Ondržejs Pavelecs - Bernhards Štarkbaums (no 40:00 Renē Svets)

Vārti: 8:23 Tūresens (M. Ūlimbs, Hūless, vair.) 0:1, 20:15 Muršaks (Kopitars, Kraņčs) 1:1, 23:46 Bastiansens (K. A. Ūlimbs, Serviks, vair.) 1:2, 38:49 Hūless (M. Ūlimbs, Tūresens, vair.) 1:3Soda minūtes: 10:4Metieni: 18:24Vārtsargi: Roberts Krištans - Lāšs Haugens