04.06.2015. 19:15
Čehijas tenisiste Lūsija Šafāržova ceturtdien sasniedza Francijas atklātā čempionāta finālu, kas sportistes karjerā būs pirmā cīņa par Grand Slam titulu.Pusfināla mačā ar 13.numuru izliktā Šafāržova ar 7-5, 7-5 pārspēja...

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Pusfināla mačā ar 13.numuru izliktā Šafāržova ar 7-5, 7-5 pārspēja sacensību septīto numuru Serbijas tenisisti Anu Ivanoviču.

Pirmo setu čehiete iesāka neveiksmīgi, zaudējot trīs geimus, tajā skaitā vienu pie savas serves. Tomēr rezultātam esot 3-5, Šafāržova uzvarēja pie pretinieces serves, bet jau nākamajā geimā panāca neizšķirtu. Arī 11.geimā čehiete uzvarēja pie Ivanovičas serves, bet nākamajā geimā nodrošināja sev uzvaru ar 7-5.

Otro setu tenisistes iesāka, katra uzvarot pie savas serves, bet trešajā Ivanoviča savu servi zaudēja, kas nākamajā geimā Šafāržovai ļāva izvirzīties vadībā ar 3-1. Turpmākos piecus geimus sportistes uzvarēja pie savām servēm un cīņas rezultāts pēc deviņiem geimiem bija 5-4 par labu čehietei. Desmitajā geimā Šafāržova nerealizēja mačbumbu, ko izmantoja Serbijas tenisiste, kura panāca neizšķirtu 5-5.

Nākamajā geimā arī Ivanoviča zaudēja pie savas serves, Čehijas sportistei izvirzoties vadībā. Savukārt 12.geimā Šafāržova nerealizēja savu otro mačbumbu, taču trešo izmantoja un arī otrajā setā svinēja uzvaru ar 7-5.

"Mans sapnis ir piepildījies. Vēl joprojām nespēju tam noticēt. Sāku lēnām, bet tad mēģināju uzlabot savu sniegumu un sākt spēlēt agresīvāk, jo tas bija vienīgais veids, kā izcīnīt uzvaru," savu panākumu komentēja Šafāržova.

Līdz šim Čehijas tenisiste tikai vienu reizi bija sasniegusi kāda Grand Slam turnīra pusfinālu, kad pērn Vimbldonā ar 6-7 (6:8), 1-6 piekāpās savai tautietei Petrai Kvitovai, kura kļuva par šī čempionāta uzvarētāju.

Par Francijas atklātā turnīra čempiones godu čehiete spēlēs pret sacensību pirmā numura Serēnas Viljamsas un ar 23.numuru izliktās šveicietes Tīmeas Bašinski dueļa uzvarētāju.

Pirms tam ceturtdaļfināla cīņā čehiete ar 7-6 (7:3), 6-3 pārspēja turnīra 21.numuru Garvinji Mugurusu no Spānijas.

Savukārt astotdaļfinālā Šafāržova pirmdien pamanījās no turnīra izslēgt pagājušā gada Francijas atklātā čempionāta finālisti krievieti Mariju Šarapovu.LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Titova Jeļena Aerobika, Sporta dejas, Akrabatiskajs Rok-n-Rols
FTA
Reģistrēties