04.06.2015. 20:38
Francijas atklātā tenisa čempionāta finālu ceturtdien sasniedza čehiete Lūcija Šafāržova un amerikāniete Serēna Viljamsa.Pirmajā pusfināla mačā ar 13.numuru izliktā Šafāržova ar 7-5, 7-5 pārspēja sacensību septīto numuru Serbijas tenisisti...

Pirmajā pusfināla mačā ar 13.numuru izliktā Šafāržova ar 7-5, 7-5 pārspēja sacensību septīto numuru Serbijas tenisisti Anu Ivanoviču. Šis Čehijas sportistei būs pirmais Grand Slam fināls.

Pirmo setu čehiete iesāka neveiksmīgi, zaudējot trīs geimus, tajā skaitā vienu pie savas serves. Tomēr rezultātam esot 3-5, Šafāržova uzvarēja pie pretinieces serves, bet jau nākamajā geimā panāca neizšķirtu. Arī 11.geimā čehiete uzvarēja pie Ivanovičas serves, bet nākamajā geimā nodrošināja sev uzvaru ar 7-5.

Otro setu tenisistes iesāka, katra uzvarot pie savas serves, bet trešajā Ivanoviča savu servi zaudēja, kas nākamajā geimā Šafāržovai ļāva izvirzīties vadībā ar 3-1. Turpmākos piecus geimus sportistes uzvarēja pie savām servēm un cīņas rezultāts pēc deviņiem geimiem bija 5-4 par labu čehietei. Desmitajā geimā Šafāržova nerealizēja mačbumbu, ko izmantoja Serbijas tenisiste, kura panāca neizšķirtu 5-5.

Nākamajā geimā arī Ivanoviča zaudēja pie savas serves, Čehijas sportistei izvirzoties vadībā. Savukārt 12.geimā Šafāržova nerealizēja savu otro mačbumbu, taču trešo izmantoja un arī otrajā setā svinēja uzvaru ar 7-5.

"Mans sapnis ir piepildījies. Vēl joprojām nespēju tam noticēt. Sāku lēnām, bet tad mēģināju uzlabot savu sniegumu un sākt spēlēt agresīvāk, jo tas bija vienīgais veids, kā izcīnīt uzvaru," savu panākumu komentēja Šafāržova.

Līdz šim Čehijas tenisiste tikai vienu reizi bija sasniegusi kāda Grand Slam turnīra pusfinālu, kad pērn Vimbldonā ar 6-7 (6:8), 1-6 piekāpās savai tautietei Petrai Kvitovai, kura kļuva par šī čempionāta uzvarētāju.

Kā zināms, pirms tam ceturtdaļfināla cīņā čehiete ar 7-6 (7:3), 6-3 pārspēja turnīra 21.numuru Garvinji Mugurusu no Spānijas.

Savukārt astotdaļfinālā Šafāržova pirmdien pamanījās no turnīra izslēgt pagājušā gada Francijas atklātā čempionāta finālisti krievieti Mariju Šarapovu.

Tikmēr otrā ceturtdienas pusfinālā ar pirmo numuru izliktā Viljamsa ar 4-6, 6-3, 6-0 pārspēja sacensību 23.numuru šveicieti Tīmeu Bašinski.

Pirmā seta pirmajos četros geimos abas tenisistes pie savām servēm guva uzvaras, bet piektajā geimā Viljamsa savu servi zaudēja. Arī nākamos četrus geimus sportistes pie savām servēm viegli uzvarēja, un rezultāts pēc deviņiem geimiem bija 5-4 par labu šveicietei. Lai gan desmitajā geimā Bašinski nerealizēja divas setbumbas, tomēr trešo Šveices tenisiste prata izmantot un pirmajā setā svinēja uzvaru ar 6-4.

Tāpat kā pirmais, arī otrais sets iesākas ar abu spēlētāju diviem uzvarētiem geimiem pie savām servēm. Tomēr piektajā geimā šveiciete lauza Viljamsas servi, bet sestajā geimā arī Bašinski zaudēja pie savas serves. Septītajā geimā amerikāniete uzvarēja pie savas serves, bet astotajā lauza pretinieces servi, panākdama 5-3. Devītajā geimā Viljamsa neizmantoja pirmās divas setbumbas, bet trešo realizēja un izcīnīja uzvaru ar 6-3, tādejādi tenisistēm bija jāaizvada trešais - izšķirošais - sets.

Trešajā setā amerikāniete uzvarēja savas trīs serves, kā arī lauza trīs Bašinski serves un izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 6-0, sasniedzot Francijas atklātā čempionāta finālu, kurā tiksies ar Šafāržovu.

Sacensību astotdaļfinālā Viljamsa ar 1-6, 7-5, 6-3 pārspēja tautieti Sloeinu Stīvensu, bet ceturtdaļfinālā ar 6-1, 6-3 pieveica itālieti Sāru Erani.

Viljamsa ir triumfējusi divos Francijas atklātajos čempionātos, pēdējo reizi to paveicot aizpērn. Amerikānietei ir 19 Grand Slam titulu, pēdējais no tiem tika izcīnīts janvārī Austrālijā.

Lux Logi, PVC logu izgatavošana Lux Logi, PVC logu izgatavošana Ruses 6 k.1, Rīga, LV-1029