21.05.2015. 17:09
Pieredzējušais un ilggadējais Spānijas granda futbolists Čavi oficiāli paziņojis, ka šī būs viņa pēdējā sezona katalāņu kreklā, bet nākamā futbolista pieturvieta būs Katara. Līgums ar ''Al Sadd'' spānim noslēgts uz trim sezonām.

35 gadus vecā spāņu pussarga aģents gan nevēlējās apstiprināt runas, ka Čavi vienas sezonas laikā Katarā varētu nopelnīt 10 miljonus eiro. ''Tas ir galējais lēmums. Skaidrs, ka tas nebija viegli, bet šis ir īstais brīdis, kad pamest ''Barcelona''. Joprojām jūtu, ka varu būt vajadzīgs šeit, bet ir nepieciešamas izmaiņas,'' pārliecināts preses konferencē bija Čavi.

''Manas galva saka, ka ir jāiet prom, bet ne sirds. Esmu ''Barcelona'' ģimenes audzēknis. Domāju, ka mans ieguldījums kluba labā bijis pietiekami liels, darīju laukumā to, ko man mācīja.'' Spānis ''Barcelona'' pievienojās 11 gadu vecumā, bet pirmo spēli galvenās komandas sastāvā aizvadīja tālajā 1998. gadā, paspējot uzspēlēt kopā arī ar pašreizējo kluba galveno treneri Luisu Enriki.

Čavi pastāstīja, ka ''Barcelona'' piedāvāja pagarināt līgumu līdz 2018. gadam, bet lēmums jau bija pieņemts. Pastāvēja iespēja, ka pussargs būtu pametis jau pēc pagājušās sezonas, bet par labu ''Barcelona'' nostrādāja galvenā trenera Enrikes nākšana pie stūres un aicinājums vēl palikt. Jāpiemin, ka no 2012. līdz 2014. gadam ''Al Sadd'' komandā spēlēja arī kādreizējais ''Real'' uzbrukuma līderis Rauls.

Šajā sezonā Čavi un "Barcelona" jau ir nodrošinājis "La Liga" titulu, bet turpinājumā vēl gaidāmas spēles Čempionu līgas un Spānijas kausa izcīņas finālā. Šosezon spāņu pussargs ir piedalījies 41 spēlē (20 – pamatsastāvā) un guvis divus vārtus.

Spānijas valstsvienības sastāvā Čavi ir uzvarējis 2010. gada Pasaules kausa izcīņā un divreiz kļuvis par Eiropas čempionu (2008, 2012). Kopumā izlases rindās viņš piedalījās 133 spēlēs un guva 13 vārtus, savu karjeru valstsvienībā noslēdzot pēc 2014. gada Pasaules kausa izcīņas.

Izmantotie resursi:uk.eurosport.yahoo.comPārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties