06.06.2015. 01:21
Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Klīvlendas "Cavaliers" aizsargs Kairijs Ērvings vairs nevarēs palīdzēt savam klubam šī gada finālsērijā. Pēc piektdien veiktajām pārbaudēm 23 gadus vecajam basketbolistam konstatēts ceļa kaula lūzums un spēlētājam būs nepieciešama operācija.

Atgādinām, ka NBA finālsērijas pirmajā spēlē uzvaru pagarinājumā ar rezultātu 108:100 izcīnīja mājinieki Goldensteitas "Warriors" basketbolisti. Mača izskaņā ceļgala sāpju dēļ laukumu bija spiests pamest viens no "Cavaliers" līderiem Kairijs Ērvings. Kā piektdien noskaidrojās veiktajās medicīniskajās pārbaudēs, trīskārtējam "All-Star" spēļu dalībniekam būs nepieciešama operācija, lai salabotu lūzumu ceļgala kaulā. Aptuvenais atlabšanas periods tiek prognozēts no trim līdz četriem mēnešiem.

Šajās izslēgšanas spēlēs ceļgala sāpju dēļ Ērvings jau bija izlaidis divas spēles, taču spēlētājs bija apņēmības pilns būt iespējami labākajā veselības stāvoklī līdz finālsērijas sākumam. Kairija piespiedu prombūtnes laikā sākumsastāva saspēles vadītāja funkcijas "Cavs" komandā, visticamāk, tiks uzticētas austrālietim Metjū Delavedovam.

Aizvadītajā sezonā Ērvings piedalījās 75 NBA regulārā čempionāta spēlēs, vidēji laukumā pavadot 36,4 minūtes, gūstot 21,7 punktus un atdodot 5,2 rezultatīvas piespēles. Play-off cīņās statistika attiecīgi - 13 spēlēs, vidēji 35,7 minūtes, 19 punkti un 3,8 piespēles caurmērā katrā spēlē.

Izmantotie resursi:CAVS.com

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009