15.05.2015. 08:52
Klīvlendas «Cavaliers» komanda ceturtdien sasniedza Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas spēļu Austrumu konferences finālu.

• Džeimsa pēdējo sekunžu metiens ļauj «Cavaliers» izlīdzināt sēriju pret «Bulls» 2015. g. 11. maijs
  • Rouza uzvaras metiens nodrošina «Bulls» komandai vadību sērijā pret «Cavaliers» 2015. g. 9. maijs

Pusfināla sērijas sestajā mačā «Cavaliers» izbraukumā ar 94:73 (33:31, 25:13, 15:16, 31:13) pieveica Čikāgas «Bulls», sērijā līdz četriem panākumiem uzvarot ar 4-2.

Līdz ar to «Cavaliers» basketbolistiem pirmo reizi kopš 2009.gada izdevies sasniegt konferences finālu.

Neierasti klusi šoreiz bija Klīvlendas kluba līderi, kā rezultātā rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Metjū Dellavedova, kamēr Lebrona Džeimsa rēķinā 15 punkti, 11 rezultatīvas piespēles un 11 atlēkušās bumbas.

Tikmēr otrajā ceturtdaļā ceļgala savainojumā iedzīvojās «Cavaliers» saspēles vadītājs Kairijs Īrvings, kurš pēc tam laukumā vairs neatgriezās

Savukārt «Bulls» sastāvā 20 punkti šīs sezonas NBA visprogresējušākajam spēlētājam Džimijam Batleram, bet 14 punktus pievienoja Deriks Rouzs.

Austrumu konferences finālā «Cavaliers» tiksies ar Atlantas «Hawks» un Vašingtonas «Wizards» sērijas uzvarētāju. Šobrīd sērijas vadībā ar 3-2 atrodas «Hawks».

Tikmēr Rietumu konferences pusfināla sērijas sestajā mačā pie dramatiskas uzvaras tikusi Hjūstonas «Rockets», kas izbraukumā ar 119:107 (25:29, 37:35, 17:28, 40:15) apspēlēja Losandželosas «Clippers», sērijā panākot neizšķirtu 3-3.

Vēl trešās ceturtdaļas beigās Hjūstonas klubs atradās iedzinējos ar 19 punktu starpību (68:87), taču turpinājumā spēlēja lieliski, nedaudz vairāk kā četras minūtes līdz pamatlaika beigām panākot neizšķirtu 102:102. Izrāviena laikā «Rockets» klubam piederēja iniciatīva, kas ļāva turpināt iesākto un mača beigās gūt uzvaru, pagarinot šo sēriju līdz izšķirošajai - septītajai - spēlei.

«Rockets» sastāvā 23 punktus iemeta Džeimss Hārdens, bet 20 punkti un 21 atlēkusī bumba Dvaitam Hovardam.

Tikmēr «Clippers» sastāvā 31 punkts un 11 rezultatīvas piespēles Krisam Polam, bet 28 punktus guva Bleiks Grifins.

Šīs sērijas noslēdzošais mačs notiks svētdien Hjūstonā. Sērijas uzvarētājs tiksies ar Memfisas «Grizzlies» un Goldensteitas «Warriors» pāra uzvarētāju. Šobrīd vadībā ar 3-2 atrodas «Warriors».