25.10.2017. 08:20
Pēc Latvijas laika naktī uz trešdienu Nacionālajā basketbola līgā (NBA) notika sešas spēles. Savā laukumā nepārliecinoši turpina spēlēt Klīvlendas ''Cavaliers'', kas vēl pirms pēdējās ceturtdaļas bija iedzinējos pret Čikāgas ''Bulls'', beigās gan uzvarot (119:112). Savukārt Minesotā bija novērojams graujošs ''Timberwolves'' zaudējums pret Indiānas ''Pacers'' (107:130), kā sastāvā ar otro double-double pēc kārtas izcēlās Domants Sabonis.

Čīkagas ''Bulls'' Klīvlendā ieradās ar astoņu (oficiālās spēlēs piecu) savstarpējo uzvaru sēriju pret ''Cavaliers''. Tas gan nenozīmēja, ka viesi laukumā devās kā favorīti, tieši pretēji - ''Bulls'' iespējas uzvarēt tika vērtētas kā ļoti minimālas. Džeimsam šis bija 771. mačs ''Cavaliers'' rindās, kļūstot par dalīti spēlēm bagātāko kluba rindās. Tikai lietuvietim Židrūnam Ilgauskam ir tikpat.

Spēles sākumā ''Bulls'' pierādīja, ka nav ieradusies, lai atdotu ''Cavaliers'' vieglu uzvaru, jo tieši čikāgieši dominēja pirmo ceturtdaļu. Pēc piecarpus minūtēm ''Cavs'' atradās iedzinējos 9:22, un galvenās zvaigznes Lebrona Džeimsa, kurš pirmo reizi kopš 2005. gada oficiāli spēli sāka kā saspēles vadītājs, desmit punkti trīs minūtēs starpību spēja samazināja tikai minimāli (19:28). Otrajā ceturtdaļā viesi turpināja spēlēt teicami no tālās distances (7/9), bet ''Cavs'' gan izdevās pietuvoties (65:68), pēdējās piecās sekundēs ar meistarīgu spēli izceļoties Džeimsam, kurš trāpīja lielisku trīs punktu metienu.

Fantastisks pirmais puslaiks padevās somu rukijam Lauri Markanenam, kurš guva 17 punktus. Viņš iemeta piecus tālmetienus, ar kā palīdzību kļuva par pirmo NBA spēlētāju, kurš savās pirmajās trīs spēlēs sasniedz desmit trejaču robežu.

Trešajā ceturtdaļā ''Cavaliers'' spēja noķert ''Bulls'' un pat pārņemt deviņu punktu pārsvaru (81:72), kad tā iegāja 12-0 sērijā. Viesi gan uz vietas nestāvēja un līdz perioda beigām atguva vadību (91:92). Noslēdzošajā ceturtdaļā trīs Kevina Lava un Kaila Korvera tālmetieni pirmajās divās minūtēs palīdzēja ''Cavs'' nedaudz atrauties no ''Bulls'' (104:96). Pārsvars vairs netika izlaists, un ''Cavaliers'' svinēja sezonas trešo uzvaru - 119:112. Džeimsa kontā 34 punkti un 13 rezultatīvas piespēles, kā arī trīs pārtvertas bumbas.

Tikmēr Orlando varēja vērot sezonas otro savstarpējo spēli starp vietējo ''Magic'' un Bruklinas ''Nets''. Pagājušo spēli pirms četrām dienām 126:121 uzvarēja Ņujorkas komanda, bet šoreiz lomas tika mainītas. Proti, ar gandrīz identisku rezultātu (125:121) panākumu guva ''Magic''. Uzvarētāju rindās izcils bija Ārons Gordons, kurš izcēlās ar 41 punktu, tai skaitā uzvaras tālmetienu. Pretinieku rindās teicami turpina spēlēt jaunpienācējs D'Andželo Rasels, kurš guva 29 punktus, tai skaitā četri trijnieki jau pirmajās sešās spēles minūtēs.

Minesotā satikās ''Timberwolves'' un Indiānas ''Pacers''. Mača pirmo ceturtdaļu ar pārliecinošu pārsvaru uzvarēja viesi (20:33), bet jau otrajā periodā ''Timberwolves'' atguvās, gūstot 41(!) punktu (61:61). Otrā puslaika sākumā vēl bija vērojama intriga, abām komandām aktīvi apmainoties punktiem. Jāizceļ skaista Karla Antonija Taunsa spēle, kad viņš ar muguru pret grozu ar elegantu piespēli atrada Šabazu Muhamedu, kurš bija nekļūdīgs (75:72). Tomēr drīz pēc tam ''Pacers'' kļuva gluži vai neapturama un trešo ceturtdaļu noslēdza ar 14 punktu pārsvaru (84:98). ''Timberwolves'' vairs nespēja atgūties, un starpība tikai auga pēdējā periodā - 107:130.

Infekcijas dēļ spēlē nepiedalījās viens no līderiem Džimijs Butlers. Minesotas vienībai noteikti nepalīdzēja arī vājais sniegums, ko parādīja Endrū Viginss, kurš guva tikai septiņus punktus, piecreiz kļūdoties soda metienos (1/6). Tikmēr pretinieku rindās lietuvietis Domants Sabonis izcēlās ar perfektu precizitāti no laukuma (7/7), gūstot 15 punktus, 11 atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvās piespēles, kas ir viņa atkārtots rekords.

Citā spēlē ''Pelicans'' jau pēc piecām minūtēm palika bez viena no diviem līderiem pret ''Trail Blazers'', kad Entonijs Deiviss ceļgala problēmu dēļ pameta laukumu. Tas atļāva zīmīgu individuālo maču aizvadīt Damarkusam Kazinsam, kurš jau gandrīz pirmajā puslaikā nokārtoja double-double (13+9) un tikai pa trešo ceturtdaļu vien trāpīja sešus metienus. Kopā viņa kontā 39 punkti, 13 atlēkušās bumbas, trīs bloki un tajā pašā laikā arī astoņas kļūdas. Neskatoties uz zaudējumu, Kazinss nopelnīja pozitīvu +/- 6.

Perfektu sezonu turpina Losandželosas ''Clippers'', kas pret Jūtas ''Jazz'' izcīnīja trešo uzvaru (102:84) tikpat spēlēs. Pēc līdzvērtīga pirmā puslaika (42:41), otrajā Losandželosas vienība pārņēma kontroli, nokārtojot +19 pārsvaru trešajā ceturtdaļā (33:15; kopā 75:66). Viena no galvenajām zvaigznēm Bleiks Grifins guva 22+9+6, spēles laikā izceļoties arī ar vienu no nakts skaistākajiem NBA momentiem, kad viņš neapturami dankoja pāri vienam no līgas labākajiem bloķētājiem Rudi Gobēram.

Izmantotie resursi:NBA.com/Stats | Season Leaders