28.05.2016. 08:48
Nacionālās basketbola asociācijas Austrumu konferencē par čempioni kļuvusi Klīvlendas ''Cavaliers'', kas sērijas sestajā spēlē šonakt viesos ar 113:87 sagrāva Toronto ''Raptors'' un šobrīd jau gaida pretinieci NBA finālā.

Toronto bija pirmā, kas šogad ''play-off'' spēja ''Cavaliers'' sagādāt kādu zaudējumu. Līdz sērijas trešajai spēlei Klīvlendai bija desmit uzvaru sērija, bet savā laukumā ''Raptors'' guva panākumus ar 99:84 un 105:99, tādējādi panākot izlīdzinājumu sērijā 2-2. 26. maijā ''Cavaliers'' spēja saņemties un sagrāva savu pretinieci (116:78), bet šonakt sērija atkal atgriezās Toronto.

Abas komandas spēli iesāka ar trīs punktu uzbrukumiem, taču līdz ceturtdaļas vidum ''Cavaliers'' bija iekrājusi astoņu punktu handikapu - 16:8. Ceturtdaļas beigas nedaudz sekmīgāk spēlēja ''Raptors'', bet punktu ceturksnim 0,6 sekundes pirms beigām pielika Lebrons Džeimss - 31:25. Otro ceturtdaļu viesi iesāka ar diviem tālmetieniem un jau 37:25. ''Raptors'' atbildēja ar savu sešu punktu izrāvienu, taču atlikušā pirmā puslaika daļa aizritēja ''Cavaliers'' zīmē - 55:41.

''Raptors'' un ''Cavaliers'' itin rezultatīvu uzbrukuma basketbolu demonstrēja trešajā ceturtdaļā, taču tas nebija izdevīgi Toronto, jo mājinieki nekādi nespēja būtiski ierobežot pretinieku uzbrukumu. Jāpiemin, ka ceturtdaļā pēdējos 15 punktus ''Raptors'' labā guva Kails Laurijs, bet rezultātā pietuvoties izdevās tikai nedaudz - 86:74. Pēdējās 12 minūtes ''Cavaliers'' nospēlēja ļoti pārliecinoši, tādējādi neatstājot šaubas par savu iekļūšanu NBA finālā otro gadu pēc kārtas - 113:87.

Klīvlendas sastāvā labākais ar 33 punktiem, 11 atlēkušajām bumbām un sešām rezultatīvām piespēlēm bija Lebrons Džeimss, kurš sasniedzis jau sesto NBA finālu pēc kārtas. Kairijs Ērvings atzīmējās ar 30 punktiem, četrām bumbām zem groziem un deviņām rezultatīvām piespēlēm. Kails Laurijs Toronto sastāvā sakrāja 35 punktus, ar ko gan šoreiz bija par maz, lai komanda spētu panākt septīto spēli.

Rietumu konferencē starp Goldensteitas ''Warriors'' un Oklahomsitijas ''Thunder'' vēl jānoskaidro otra fināliste. Šobrīd sērijā ar 3-2 vadībā ir Oklahomsitija. Naktī uz svētdienu pulksten 4:00 pēc Latvijas laika tiks aizvadīta sērijas sestā spēle un tā risināsies ''Thunder'' mājvietā.

Izmantotie resursi:NBA.com