25.11.2015. 20:53
Šovakar plkst. 19:00 tika aizvadīta UEFA Čempionu līgas B grupas piektās kārtas spēle, kurā Aleksandra Cauņas pārstāvētā Maskavas CSKA mājas stadionā tikās ar "Wolfsburg". Kaut arī laukuma saimnieki otrajā puslaikā uzbruka vairāk, pateicoties Andrē Širles gūtajiem vārtiem 67. un 88. minūtēs "Wolfsburg" izcīnīja uzvaru ar 2:0, bet CSKA līdz ar to vairs nav nekādu iespēju iekļūt astotdaļfinālā.

CSKA šovakar bija nepieciešama uzvara, lai saglabātu ne tikai cerības iekļūt izslēgšanas spēlēs, bet būtu sava likteņa noteicēji. Teorētiski iespējas saglabātos arī neizšķirta gadījumā, bet tādā gadījumā nāktos gaidīt pārējo spēļu iznākumus. Saprotams, ka Leonīds Sluckis rezervē atstāja Aleksandru Cauņu, laukumā sūtot visus konkrētajā brīdī labākos komandas spēlētājus. Mača sākumā abas komandas darbojās diezgan inerti, vairāk gaidot kā rīkosies pretinieks, nevis cenšoties paši uzspiest savu spēli. Savdabīgā izlūkošana turpinājās aptuveni līdz puslaika vidum, kad komandas sāka aktīvāk veidot uzbrukumus un cīņa kļuva dinamiskāka, parādoties arī vārtu gūšanas iespējām. Laukuma saimnieku rindās aktīvākais bija Ahmeds Musa, kamēr "Wolfsburg" savas ofensīvas veioja ar raženā Basa Dosta starpniecību. 36. minūtē viesi izveidoja uzbrukumu, kura nobeigumā Makss Kruze izdarīja mērķtiecīgu sitienu, bet Igors Akinfejevs bumbu atvairīja. Kopumā vērā ņemami notikumi ar to arī pirmajā puslaikā beidzās un nācās cerēt uz jautrākiem notikumiem otrajā puslaikā.

Pēc pārtraukuma mājinieki tiešām uzsāka daudz aktīvāk un pēc Alana Dzagojeva sitiena Djēgu Benaljo ne bez pūlēm bumbu spēja atvairīt. Mačs bija pilnībā pārvērties, jo beidzot bija redzams, ka abām vienībām ir nepieciešami šovakar trīs punkti. 58. minūtē Maksimilians Arnolds ar spēcīgu tālsitienu vēlreiz pārbaudīja Akinfejeva modrību, bet 61. minūtē Diters Hekings laukumā sūtīja Andrē Širli. Minūti vēlāk CSKA izspēlēja skaistu kombināciju, kuras noslēgumā Zorans Tošičs tika pie ērta sitiena, bet trāpīja pa vārtu stabu blakus kreisajam augšējam stūrim un bumba atlēca tieši rokās Benaljo. Neizmantotā iespēja sāpīgi atspēlējās 67. minūtē, kad neizprotami mājinieku aizsargi atļāva tikt pie bumbas Širlem, kurš no asa leņķa sita to vārtu virzienā, bet Akinfejevs cenšoties bumbu tvert to novirzīja vārtos (0:1).

Maskavieši nokļuva neapskaužamā situācijā, jo zaudējums laupītu komandai jebkādas iespējas iekļūt astotdaļfinālā, bet laiks vēl bija pietiekami lai panāktu kaut vai neizšķirtu. Cīņasspars mājiniekiem netrūka, bet nu jau vācieši primāri koncentrējās aizsardzībai, līdz ar to arī tikt pie sitieniem bija daudz sarežģītāk. 88. minūtē CSKA cerības tika pilnībā sagrautas, kad pēc Sebastjana Junga piespēles Širle vēlreiz pārspēja Akinfejevu un mača liktenis tika izšķirts (0:2). Atlikušajā laikā nekas būtisks iznākuma ziņā vairs notikt nevarēja, līdz ar to "Wolfsburg" atrodas ļoti tuvu iekļūšanai izslēgšanas spēlēs, bet CSKA šādu iespēju vairs nav arī teorijā.