09.01.2016. 11:25
Pasaules kausa izcīņas posmā kamaniņu sportā, kas šajā nedēļas nogalē norisinās Siguldā, sieviešu konkurencē augsto ceturto vietu sasniegusi izlases līdere Elīza Cauce. Ulla Zirne noslēgumā ieņēma 17. vietu, bet par sacensību uzvarētāju kļuva Krievijas sporiste Tatjana Ivanova.

Vakar Nāciju kausā no trim Latvijas dalībniecēm pamatsacensībām kvalificējās vienīgi Ulla Zirne, kura ieņēma devīto vietu un par 0,761 sekundi atpalika no uzvarētājas Viktorijas Demčenko. Zelma Bite (+2.000) ierindojās 17. vietā, bet Elīna Žurzdiņa (+2,006) – 18. Piedalījās 20 sportistes, finišēja 19, bet posmam kvalificējās 12. Tāpat šodien uz starta devās arī sieviešu izlases līdere Elīza Cauce.

Pamatsacensībās dāmu konkurencē startēja 24 sportistes, un pirmajā braucienā Zirne prata apsteigt piecas sportistes un ierindojās 19. vietā. Cauce savā braucienā pierādīja, ka Siguldā itin droši varam cerēt uz vienu latvieti labāko sešiniekā - Elīza uzrādīja piekto ātrāko laiku un trasi veica 42.045 sekundēs. Ātrākā pirmajā braucienā bija Tatjana Ivanova (41.840) no Krievijas, bet turpat bija arī vāciete Tatjana Hefnere (41.841). Trešajā vietā esošā Natālija Gaizenbergere finišēja pēc 41.881 sekundes.

Otrajā braucienā savu pozīciju nedaudz izdevās uzlabot Ullai, kura savainojuma dēļ bija izlaidusi sezonas sākumu, un noslēgumā Zirne Siguldā ierindojās 17. vietā.

Caucei otrais brauciens tik labi neizdevās, tāpēc reālu iespēju pacīnīties par medaļām šoreiz nebija, bet Elīza vienalga prata pakāpties par vienu pozīciju un sacensību noslēgumā ieņēma augsto ceturto vietu. Labāko trijniekā pēc otrā brauciena nekādas izmaiņas nenotika, bet Ivanova uzrādīja jaunu trases rekordu - 41.794 sekundes.

Pulksten 12:00 pirmos braucienus aizvadīs vīriešu divnieki. Tiešraidē sacensības no Sigulgas var vērot LTV7.