05.01.2017. 17:09
Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Cauce ceturtdien izcīnīja sesto vietu Vācijā notiekošā Eiropas čempionāta dāmu sacensībās, kurās otrais brauciens netika pabeigts.

Jau pirmais brauciens notika sniegotos apstākļos, bet otrajā sniegs tikai pastiprinājās, tāpēc pēc astoņu sportistu nobraukšanas sacensības tika apturētas. Zīmīgi, ka sportistiem, kuri paspēja aizvadīt otro braucienu, tajā rezultāti pārsvarā bija labāki nekā pirmajā braucienā.

Sacensības Kēnigszē trasē notika Pasaules kausa izcīņas piektā posma ietvaros. Šajā ieskaitē Cauce guva septīto vietu.

Pirmajā braucienā labāko rezultātu sasniedza vāciete Natālija Geisenbergere, trasi veicot 51,178 sekundēs, kurai par 0,151 sekundi piekāpās krieviete Tatjana Ivanova, bet vēl par sekundes desmitdaļu lēnāka bija titulētā vāciete Tatjana Hifnere.

Tikmēr Cauce pirmo braucienu neaizvadīja tīri un līderei zaudēja 0,592 sekundes, no labākā sešinieka Pasaules kausa ieskaitē atpaliekot vien par 0,057 sekundēm.

Savukārt Ulla Zirne pirmajā braucienā Pasaules kausa ieskaitē bija priekšpēdējā, 23.pozīcijā, līderei zaudējot 1,913 sekundes. Tikmēr Eiropas čempionāta vērtējumā viņa guva 16.vietu. Zirne bija viena no sportistēm, kura paspēja aizvadīt otro braucienu, bet arī tajā viņai bija otrs vājākais rezultāts.

Vēl viena Latvijas sportiste Kendija Aparjode trešdien nespēja pārvarēt Nāciju kausu, paliekot pirmā aiz pamatsacensību dalībnieču svītras.

Pirms tam ceturtdien divnieku sacensībās Andris un Juris Šici bija piektajā vietā Eiropas čempionātā, bet Pasaules kausa ieskaitē guva sesto vietu. Tikmēr Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš pēc pirmā brauciena bija ceturtie, bet otrajā braucienā krita.

Vēl Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs Pasaules kausa ieskaitē bija 14.pozīcijā, bet Eiropas čempionātā viņiem 11.vieta.

Savukārt goda pjedestālu aizņēma tikai Vācijas divnieki, par čempioniem kļūstot Tobiasam Vendlam un Tobiasam Ārltam.

Piektdien Eiropas čempioni tiks noskaidroti vīru konkurencē un komandu stafetē.

Nākamajā nedēļas nogalē Pasaules kausa sestais posms tiks aizvadīts Siguldā. Pēc tā mēneša beigās Īglsā (Austrija) sekos pasaules čempionāts, bet februārī trīs Pasaules kausa posmi notiks arī Oberhofā, Phjončhanā un Altenbergā.

Sezonas pirmajos četros posmos, kas notika vēl 2016.gadā, no Latvijas kamaniņu braucējiem uz goda pjedestāla reizi tika vien brāļi Andris un Juris Šici, kuri ASV trasē Pārksitijā bija otrie divnieku sacensībās.

Saistītie rakstiDaugavpils Ledus sporta skola Stacijas 45a, Daugavpils, LV-5401
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties