08.04.2017. 18:11

Catz: McFarland, Pirttinen, Jones, Reshetko, WalkerVega 1: Jākobsone, Silarāja, Audere, Petermane, Vītola

Pirmajā ceturtdaļā liepājniecēm neizdevās gandrīz nekas. “Catz” spēlētājas saimniekoja zem abiem groziem (atlēkušās bumbas 7-16), apspēlēja pretinieces soda laukumā (2-12) un meta ar labāku precizitāti (3/15 vs 8/18). Ieva Vītola bija vienīgais gaišais stars “Vega 1” uzbrukumā – spēka uzbrucēja iemeta divus tālmetienus pēc kārtas. Trīspunktnieki dzēsa daļu starpības (8:11), taču desmitminūtes beigas no jauna piederēja somietēm – 8:21.

Liepājas uzbrukuma krīze ieilga līdz 15. minūtei. Šajā laikā “Catz” veica izrāvienu 0:18, panākot 21 punkta pārsvaru – 8:29. Somietēm izdevās vairākas ātras pārejas, kuras papildināja prasmīga bumbas izspēle līdz groza apakšai. Panīkumu pārtrauca Kristīnas Petermanes divpunktnieks – 10:29. Par lielo darba apjomu uzbrukumā tika atalgota Kristīne Silarāja, metienu sajuta Zane Jākobsone-Pelse, taču arī pretinieces turpināja spēlēt rezultatīvi – 22:38. Puslaikā mīnus sešpadsmit – 24:40.

Armanda Misus komandai pirmajā puslaikā pietrūka gūto punktu ātrajos uzbrukumos (0-10) un metienu precizitāte bija krietni zemāka nekā sāncensēm (10/31 pret 16/32). “Catz” kapteine Jeļena Rešetko vien guva 16 punktus, kamēr “Syracuse” absolvente Čandrea Džonsa pievienoja 10 punktus, piecas atlēkušās bumbas un četras rezultatīvas piespēles. Zane Jēkabsone-Pelse pāris minūtēs sameta astoņus punktus pēc kārtas.

Trešajā ceturtdaļā liepājnieces ar pilnu atdevi spēlēja no pirmās minūtes, biežāk piespieda pretinieces kļūdīties aizsardzībā un trāpīja savus metienus. Kristīne Silarāja un Kriste Druskite izcēlās ar 2+1 gājieniem, savukārt Zane Jākobsone-Pelse iemeta vēl divus tālmetienus – 38:45. Kamila Gronberga uzreiz atbildēja ar trīspunktnieku, “Catz” izmantoja zonas aizsardzību, taču jauns izrāviens pretiniecēm nesanāca. “Vega 1/Liepāja” divreiz samazināja starpību līdz sešiem punktiem (42:48 un 44:50), tomēr pēdējo vārdu pusstundā teica Somijas čempiones – 44:55.

Kriste Druskite realizēja vienu no diviem soda metieniem, taču “Catz” atbildēja ar diviem tāliem metieniem no abiem flangiem – 45:60. Uzbrukumā efektīvi nospēlējot Valensijai Makfārlendai, somietes divreiz panāca arī 17 punktu pārsvaru, bet Kamilas Gronbergas tālmetiens 35. minūtes izskaņā padarīja starpību praktiski neatspēlējamu – 47:67. Nākamajā “Catz” uzbrukumā perimetrā izšāva arī Džonsa, apklusinot otrajā puslaikā visai skaļos Liepājas atbalstītājus – 47:70. Galotnē abas komandas spēlēja ar rezervistēm.

Catz Lappeenranta – Vega 1/Liepāja 76:52 (21:8, 19:16, 15:20, 21:8)Catz: Rešetko 18 (10ab), Makfārlenda 17, Džonsa 13 (6ab, 7rp), Pirtinena 9 (6rp), Gronberga 8, Aijanena 4, Vokere 4 (6ab), Kosonena 3, Erikinharju, Lapila, Hemelainena.Vega 1: Jākobsone-Pelse 16, Silarāja 9 (6ab), Vītola 8 (4rp), Druskite 6 (4ab), Jākobsone 4, Grava 3, Audere 2 (6ab), Petermane 2, Lipe 2, Mickāne, Gertsone, Lībeka.Tiesneši: Mareks Voļskis, Mikhels Manniste, Andris Petrovs.Komisārs: Ilze Gūtmane.

Latvijas-Igaunijas līgas pirmais “Četru fināls” notika 2013. gada 6.-7. aprīlī Cēsīs. Mājinieces SK “Cēsis” finālā pieveica TTT ar 67:61, turnīru pabeidzot ar perfektu bilanci 24-0. Nākamajos trīs gados finālturnīrs notika “Sešu fināla” formātā. TTT izcīnīja trīs titulus pēc kārtas (Tallina 2014, Rīga 2015, Tallina 2016), bet SK “Cēsis” trīs gadus pēc kārtas spēlēja finālā (2013-2015).

Pirmajā sezonā visas komandas izspēlēja divus apļus. Nākamajās trīs sezonās sešas labākās komandas pēc pirmā apļa turpināja cīņu “Top 6” turnīrā – gan augšgala, gan lejasgala vienības izspēlēja vēl divus apļus. “Top 2” komandas automātiski kvalificējās pusfinālam. Piektajā sezonā notika pāreja uz “Top 4” turnīru (4 komandas, 4 apļi), kā arī atgriešanās pie “Četru fināla” formāta.

“TTT Rīga” un “FCR Media/Rapla” četriniekā spēlē piekto gadu pēc kārtas, savukārt “Catz Lappeenranta” un “Vega 1/Liepāja” sacenšas otro reizi. Latvijas klubiem izdevies izcīnīt četras zelta, trīs sudraba un trīs bronzas godalgas. Somijai ir viens sudrabs, Igaunijai – viena bronza.

Sestdiena, 8. aprīlisCatz Lappeenranta – Vega 1 Liepāja 76:5219:00 TTT Rīga – FCR Media Rapla Pusfināls: TTT Rīga - FCR Media/ Rapla...

Svētdiena, 9. aprīlis15:30 Spēle par trešo vietu Latvijas Igaunijas basketbola līga. Spēle...18:00 Fināls Latvijas Igaunijas basketbola līga. Fināls