28.04.2015. 07:30
Nacionālās hokeja līgas Austrumu konferences pusfinālā iekļuva Vašingtonas "Capitals", kas savā laukumā septītajā spēlē pārspēja Ņujorkas "Islanders" (2:1) un sērijā bija pārāka ar 4-3. Tikmēr Tampabejas "Lightning" izdevās izbraukumā sakaut Detroitas "Red Wings" (5:2) un sērijā panākt septīto spēli (3-3). Stenlija kausa izcīņas pirmajā kārtā Tampabejas un Detroitas duelis ir pēdējais, kurā vēl nav noskaidrots uzvarētājs.

Vašingtonas "Capitals" rezultātu atklāja tikai pusotru minūti līdz otrās trešdaļas beigām, kad Brūksa Orpika uzmetienu vārtu priekšā pielaboja Džoels Vords (1:0). Trešās trešdaļas sākumā Ņujorkas "Islanders" izdevās panākt izlīdzinājumu – pēc Fransa Nilsena metiena ripa nodevīgi izspurdza starp Breidena Holtbija kājsargiem (1:1).

Izšķirošie vārti tika gūti 53. minūtē, kad ar teicamiem individuāliem vārtiem izcēlās Jevgēņijs Kuzņecovs, no apmales izlaužoties līdz vārtiem, noguldot vārtsargu un raidot ripu garām arī pēdējam aizsargam (2:1). Vēl trīs minūtes līdz pamatlaika beigām "Islanders" tika pie iespējas spēlēt vairākumā – starp citu, tas bija vienīgais noraidījums visā mačā! -, taču "Capitals" nosargāja pārsvaru un konferences pusfinālā cīnīsies ar Ņujorkas "Rangers".

Tampabejas "Lightning" toni spēlei uzdeva jau ceturtajā minūtē, kad pēc lieliski izspēlēta uzbrukuma guva agrus vārtus. Uzbrukums tika sākts aiz saviem vārtiem, ripa tika ātri nogādāta līdz pretinieku zilajai līnijai, kur Ņikita Kučerovs tālāk piespēlēja ātrumu uzņēmušajam Taileram Džonsonam. Viņš viegli tika garām aizsargam un pārspēja arī Petru Mrāzeku (1:0).

12. minūtē pie brīva metiena tika Džeisons Gerisons (2:0), bet 30. minūtē Džonsons pēc vēl vienas zibenīgas kombinācijas precīzi noslēdza pretuzbrukumu (3:0). Tomāšam Tataram ar vārtiem 33. un 42. minūtē izdevās atgriezt Detroitas "Red Wings" spēlē (2:3), tomēr piecas minūtes līdz pamatlaika beigām Alekss Killorns apspēlēja aizsargu, izrāvās vienatnē pret vārtsargu un atjaunoja divu vārtu pārsvaru (4:2). Pamatlaika pēdējā minūtē, spēlējot četratā pret sešiem, Sedriks Pakets ar metienu tukšos vārtos pielika spēlei punktu – 5:2.