17.02.2015. 07:41
Vankūveras "Canucks" NHL spēlē izcīnīja uzvaru 3:2 pār vienu no Rietumu konferences konkurentēm uz "play-off" Minesotas "Wild". Ronalds Ķēniņš laukumā atradās vairāk nekā 14 minūtes un palīdzēja komandas otro vārtu guvumā, nopelnot lietderības koeficientu plus viens.

Latviešu uzbrucējs Ronalds Ķēniņš pēc iepriekšējā spēlē gūtajiem vārtiem bija saglabājis vietu „Canucks” sastāvā un devās laukumā pret Minesotas „Wild”, turklāt izpelnījās savas pagaidām īsās NHL karjeras ilgāko spēles laiku, proti, 14:09 minūtes.

„Canucks” vārtus ielaida pirmā, kad devītajā minūtē ripu vārtos pielaboja Nino Nīderraiters. Savukārt otrā perioda pirmajā minūtē Henriks Sedīns panāca izlīdzinājumu, turklāt nu jau Vankūveras hokejisti uzbruka daudz vairāk. Perioda pēdējās sekundēs ar pamatīgu spēka paņēmienu pretinieku zonā izcēlās Ķēniņš, kurš agresīvi un precīzi iestūma bortā pirmo vārtu guvēju Nīderraiteru.

Trešā perioda sākumā Ķēniņa maiņa izvirzīja „Canucks” vadībā – enerģiski zonā ielauzās Bo Horvats, kurš centās izdarīt metienu no aizvārtes, un ripu vārtos gandrīz pielaboja Ķēniņš, taču aizsargs patraucēja un izsita viņa nūju no rokām. Horvats pēc brītiņa raidīja vārtos vārtsarga atsisto ripu pēc aizsarga metiena no zilās līnijas, bet Ķēniņš vārtu guvumā tieši nepiedalījās, jo bija jau devies nomainīties vai arī pēc jaunas nūjas, taču nopelnīja lietderības koeficienta plusiņu.

Drīz pēc tam Ķēniņš pats nokļuva metiena pozīcijā, taču Devins Dubņiks to atvairīja, vēlāk latvietis aizskrēja pretuzbrukumā divi pret vienu, bet nedaudz nesapratās ar partneri un vilcināšanos sodīja Minesotas aizsargi, atņemot ripu. „Canucks” gan palielināja pārsvaru līdz 3:1, kad spēlētāju drūzmā vārtu priekšā ceļu vārtos atrada aizsarga Aleksa Biegas, kurš tikai pirms spēles tika izsaukts no AHL, mestā ripa. Biegam šie bija pirmie vārti NHL, tiesa, mierīgu spēles galotni gan tas negarantēja, jo Nīderraiters 54. minūtē guva savus otros vārtus – „Canucks” tobrīd bija iespiesta savā zonā un neizturēja ilgstošo spiedienu.

„Canucks” treneris Villijs Dežardēns nekautrējās uzticēt savai ceturtajai maiņai ar Horvatu, Ķēniņu un Hansenu arī vairākus izgājienus uz ledus spēles pēdējās sešās minūtēs. „Wild” spēli noslēdza ar plašu ofensīvu, cenšoties saglābt vismaz punktu, un pēdējās 20 sekundēs tā trīs reizes nokļuva labās, pat lieliskās metiena pozīcijās, taču vārtsargs Edijs Laks un pašaizliedzīgie „Canucks” aizsargi nosargāja uzvaru 3:2.

Ķēniņš šajā mačā izdarīja divus metienus pa vārtiem un pielietoja trīs spēka paņēmienus, kā arī noslēdza maču ar pozitīvu lietderības koeficientu +1. Viņam arī viens bloķēts metiens un uz brīdi (17 sekundēm) latviešu uzbrucējs tika izlaists laukumā vairākumā, turklāt „Wild” noraidījumu nopelnīja tikai vienreiz. Jāpiemin, ka „Canucks” un „Wild” aktīvi cīnās par iekļūšanu „play-off” un pēc šodienas spēles Vankūverai ir par četriem punktiem vairāk un dalīta 6.-7. vieta Rietumu konferencē ar Kalgari "Flames".

"Canucks" sezonu turpinās ar viesošanos Ņujorkā, kad naktī uz 20. februāri uzsāks trīs spēļu sēriju, tiekoties ar "Rangers", "Islanders" un "Devils", turklāt arī pēc tam divas nākamās spēles būs jāaizvada izbraukumā - pret "Bruins" un naktī uz 27. februāri pret Bufalo "Sabres" ar Zemgus Girgensonu ierindā.