23.03.2015. 08:47
Pie uzvaras Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē svētdien tikusi latviešu uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvētā Vankūveras «Canucks», kas izbraukumā ar 3:1 (1:1, 0:0, 2:0) pārspēja Arizonas «Coyotes».

• Ķēniņš palīdz «Canucks» gūt svarīgu uzvaru pār Stenlija kausa īpašnieci vakar

Ķēniņš šim mačam nebija pieteikts.

Dueļa rezultātu 15.minūtē atklāja «Canucks» hokejists Janiks Vēbers, taču pēc nedaudz vairāk kā minūtes rezultātu izlīdzināja zviedru aizsargs Olivers Ēkmans-Lāšons, kurš tādejādi guvis jau 20 vārtus šosezon.

Abas komandas turpinājumā kādu laiku nespēja gūt vārtus, bet 57.minūtē vairākumu izmantoja Aleksandrs Edlers. Savukārt 69 sekundes pirms pamatlaika beigām Henriks Sedīns raidīja ripu jau tukšos Arizonas kluba vārtos.

Ķēniņš janvāra beigās pirmoreiz karjerā tika izsaukts uz «Canucks» vienību no fārmkluba Jūtikas «Comets», kas sacenšas Amerikas Hokeja līgā (AHL), bet vēlāk piedzīvoja debiju NHL, palīdzot Vankūveras vienībai ar 5:2 pārspēt latvieša Zemgus Girgensona pārstāvēto Bufalo «Sabres» komandu. Pirmajos trijos mačos viņš izcēlās ar diviem gūtiem vārtiem, bet kopā 22 maču laikā latvietis NHL guvis trīs vārtus un veicis astoņas rezultatīvas piespēles, izpelnoties pozitīvu lietderības koeficientu +2.

«Canucks» vienība ar 88 punktiem 72 spēlēs joprojām ieņem otro vietu Klusā okeāna divīzijas kopvērtējumā, kas dod piekto vietu Rietumu konferencē.

Vankūveras klubs nākamo maču aizvadīs otrdien, savā laukumā uzņemot Vinipegas «Jets».

Bebra, Bebrenes pagasta slēpošanas, skriešanas klubs Bebrene, "Tehnikums", Bebrenes p., Ilūkstes n., LV-5439