01.10.2017. 09:31

Monreālas „Canadiens” bija zaudējusi sešās pirmajās pārbaudes spēlēs, nevienā no tām negūstot vairāk par diviem vārtiem. Aizvakar beidzot izdevās uzvarēt, ar 3:1 pieveicot „Panthers”, bet šonakt rezultativitātes ziņā izdevās revanšēties par visu pirmssezonas ciklu.

Neveiksmīgs šis mačs izvērtās nesen līgumu ar „Senators” pagarinājušajam vārtsargam Kreigam Andersonam, kurš atvairīja 24 metienus un 44 minūšu laikā ielaida sešus vārtus. Pēc tam viņu nomainīja Maiks Kondors, kuram neglājās daudz labāk, ielaižot trīs vārtus.

Pirmā vadībā gan izvirzījās Otava, kad jau 22. sekundē vairākumu realizēja Kails Turiss. Taču sekoja „Canadiens” spēcīga atbilde, perioda pēdējā minūtē gūstot divus vārtus un panākot 3:1. Otrā perioda sākumā Šī Vēbers izmantoja vairākumu un palielināja Monreālas pārsvaru līdz 4:1, taču īstā uguņošana sekoja trešajā periodā.

Trešajā periodā „Canadiens” uzbrucēji iemeta vēl piecus vārtus, ieskaitot pa vieniem vairākumā un mazākumā, novedot spēli līdz sagrāvei ar 9:2. „Canadiens” pārsvars bija iespaidīgs arī izdarīto metienu ziņā (40:17). Pa trim punktiem savāca trīs spēlētājis – Džonatans Druāns (0+3), Makss Pačioretī (1+2) un Brendans Galahers (1+2), kamēr divi vārtu guvumi 22 gadus vecā zviedra Jākoba de la Roza rēķinā.

Jāpiemin, ka tieši pret „Canadiens” jauno NHL sezonu nākamās nedēļas nogalē uzsāks Zemgus Girgensona pārstāvētā „Sabres”.

Pārliecinoša uzvara šonakt arī Minesotai, kas ar 5:1 apspēlēja „Stars”. Divi vārti un trīs punkti Erika Stāla kontā, kamēr šveicietis Nino Nīderraiters izdarīja divas rezultatīvas piespēles.

Sauso spēli pret Pitsburgas „Penguins” izdevās aizvadīt Sergejam Bobrovskim, kura pārstāvētā „Blue Jackets” uzvarēja ar 3:0. Bobrovskis atvairīja 21 pretinieku metienu, bet savus trešos vārtus pirmssezonā guva dānis Olivers Bjorkstrands. Sausās uzvaras izcīnīja arī Čikāga ar Korija Kroforda 38 atvairīto metienu palīdzību (1:0 pret „Bruins”), Arizona, kuras 4:0 uzvarā pār „Sharks” nepārspēts palika Luiss Dominge, un „Kings”, papildlaikā ar minimālo 1:0 pieveicot „Ducks”. Uzvaras vārtus guva Džeiks Mazins, kamēr sauso spēli savā rēķinā ierakstīja Losandželosas vārtsargs Dārsijs Kumpers.

Izmantotie resursi:Official Site of the National Hockey League |...