12.07.2015. 22:12
Izstāšanos Lemānas Eiropas seriāla (ELMS) sezonas trešā posma sacensībās LMP3 klasē svētdien piedzīvoja Latvijas talantīgā autosporta pilota Konstantīna Calko pārstāvētā «SVK by Speed Factory» komanda, informē sportista pārstāvji.

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Calko iepriekšējā posmā Imolā, Itālijā cīnījās par uzvaru un arī Austrijā kvalifikācijas braucieni liecināja, ka pirmā uzvara nav tālu. Tomēr, četru stundas garās izturības sacensības neizvērtās tik labas kā iecerēts.

«Trešais posms mums beidzās ar lielu neveiksmi - nesanāca nobraukt pat 75% un oficiāli neesam klasificēti. Šoreiz esmu ļoti neapmierināts ar «Ginetta» rūpnīcas piedāvāto servisu. Mēs nevarējām turpināt sacensības, jo viņiem nebija līdzi detaļu un nevarējām saremontēt mašīnu,» portāls «Autoeuro.lv» citē Calko.

Kā pauž pats sportists, treniņbraucieni viņam sākās ļoti labi.

«Neskatoties uz to, ka pusotru mēnesi nebiju braucis ar sporta auto, pirmajā treniņā apli izdevās nobraukt tikai par 0,1 sekundi lēnāk par galveno konkurentu Čārliju Robertsonu (»Team LNT«). Uz otro treniņu izmainījām prototipa uzstādījumus, kā arī izmēģinājām jaunas bremžu sistēmas detaļas, taču risinājumi nepavisam nepatika un atgriezāmies pie rīta pusē izmantotajiem uzstādījumiem,» stāsta Calko.

Lai gan kvalifikācijas sacensībās Calko cīnījies par pirmo vietu, tomēr viņš neslēpj, ka pieļāva kļūdas, tādejādi kādu laiku nevarēja uzlabot rezultātu.

«Pēdējā aplī saņēmos un, lai gan bija kļūdas, veicu to 0,2 sekundes ātrāk par iepriekšējo labāko rezultātu, ierindojoties uzreiz aiz Robertsona. Pirms sacensību starta sanāca parunāt ar visiem vadošajiem LMP3 klases pilotiem. Pozitīvā noskaņojumā sarunājām, ka cīnīsimies līdz beigām, bet prātīgi. Sanāca tā, ka jau pirmajā aplī sākās sīva cīņa ar Robertsonu, Marku Šulžitski (»Lanan Racing«) un GT klases braucējiem, un tā turpinājās līdz manas maiņas beigām. Dažos momentos bija tik bīstami, ka es pat brīnījos, kā izdevās izvairīties no sadursmes. Diemžēl vienā brīdī izlidoju no trases asfaltētajā drošības zonā, bet, mēģinot atgriezties trasē, piekāros zālei un mašīnai izrāva visu difuzoru. Tas ir ārprāts, jo parasti tā nenotiek. Biju dusmīgs gan uz sevi, gan «Ginetta» par detaļu kvalitāti,» sacensību gaitu komentā Latvijas autosportists.

Tomēr vienībai izdevies salabot automašīnu 20 minūšu laikā, pēc kurām trasē devies lietuviešu pilots Dainis Matijosaitis.

«Viņš labi nobrauca savu maiņu un atdeva mašīnu komandas biedram no Spānijas, atrodoties pēdējā vietā. Hesuss uzreiz ar labiem rezultātiem sāka cīnīties un aizkļuva līdz trešajai vietai, bet tad pēkšņi piektajā līkumā viņam izrāva difuzoru un aizmugurējās aerodinamikas elementus, vienkārši braucot pa trajektoriju. Tas ir pilnīgs murgs, jo šāda līmeņa autosportā tā nenotiek. Hesuss atbrauca uz boksiem, secinājām, ka aizmuguri vēl var sataisīt, bet rūpnīcai nebija detaļu un mēs bijām spiesti pabeigt sacensības,» stāsta Calko.

Neraugoties uz izstāšanos, autosportists ir apmierināts ar savu ātrumu.

«Mašīnu esmu apguvis vēl vairāk, bet vienīgi ļoti žēl, ka tomēr nesanāca uz pjedestāla padziedāt himnu,» secina Calko.

Nākamais ELMS posms, kas būs priekšpēdējais šajā sezonā, norisināsies 6.septembrī Francijā, Pola Rikāra vārdā nosauktajā trasē netālu no Marseļas.

Kā zināms, šajā sezonā Calko paplašinājis sadarbību ar «Speed Factory» komandu no Spānijas, kas pēc veiksmīgas dalības «Radical Masters» Eiropas seriālā šajā sezonā piedalās ELMS sacensībās. «Speed Factory» komanda pirms pārcelšanās uz ELMS sacensībām izveidoja sadarbību ar Latvijā bāzēto SVK komandu, ko iepriekš izveidojis Calko.

«Speed Factory» komanda, kuru 2008.gadā izveidoja lietuvietis Daļus Steponavičs, bijusi panākumiem bagātākā «Radical Masters» Eiropas seriālā.

2013.gadā Calko izcīnīja otro vietu «Radical Masters» Eiropas seriāla «Masters» klasē, bet sezonas izskaņā debitēja Pasaules salonautomobiļu čempionātā (WTCC), aizvadot sacensības Makao trasē. Pēc tam decembrī viņš Portugālē aizvadīja testu braucienus ar «Audi R8 LMS Ultra» sacīkšu auto, ar kādu tiek startēts pazīstamajā FIA GT čempionātā.

Arī pērn Latvijas pārstāvis startēja «Masters» klasē, taču vairs nebrauca viens, bet kopā ar mazāk pieredzējušo spāni Hesusu Fusteru Plieho. Tā kā sezonas galvenais uzdevums bija progresa iegūšana, nevis čempionu tituls, ar augstiem rezultātiem sportisti neizcēlās.

Pirms tam Calko 2012.gadā kļuva par čempionu «Radical Masters» sērijas sacīkstēs «Supersport» klasē.Pārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties