23.01.2017. 13:03
Viens no Latvijas labākajiem autosportistiem Konstantīns Calko svētdien izcīnīja ceturto vietu Lemānas Āzijas seriāla sezonas kopvērtējumā.

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Svētdien slavenajā Sepangas trasē Malaizijā norisinājās šo sacensību sezonas noslēdzošais - ceturtais - etaps, kurās gan Calko ar komandas biedru Darenu Bērku no Lielbritānijas diez ko veiksmīgi neklājās. Pārstāvot Slovākijā bāzētās «ARC Bratislava» vienības rindas, Calko komandas biedrs Bērks jau četru stundu sacensību sākumā piedzīvoja avāriju, tāpēc ar tehniskām ķibelēm nācās saskarties visu sacīkstes laiku. Līdz ar to noslēgumā Calko ar Bērku ieņēma vien sesto vietu LMP3 klasē.

«Startā komandas biedrs avarēja. Pēc tām katrā pitstopā nevarējām iedarbināt auto un katru reizi zaudējām pa 15 minūtēm,» izteicies Calko.

Tikmēr par sacensību uzvarētājiem LMP3 klasē tika kronēti Naidžels Mūrs un Fils Hansons no «Tockwith Motorsports» komandas, savukārt kopējā ieskaitē triumfēja «Algarve» vienības braucēji.

Sezonas kopvērtējumā Calko LMP3 klasē gan tika pie ceturtās vietas. Iepriekšējos trīs posmos viņš bija startējis kopā ar Nīlu Mastonu no Austrālijas, kurš gan šoreiz brauca otrā «ARC Bratislava» komandas automašīnā, paliekot uzreiz aiz Calko/Bērka dueta.

Pirms tam sestdien Calko ar komandas biedru kvalifikācijā savā klasē uzrādīja vien septīto rezultātu starp deviņām klasē startējušajām ekipāžām.

Visveiksmīgākais sniegums Calko izdevās janvāra sākumā, kad viņš etapā Taizemē kopā ar Mastonu LMP3 klasē ieguva otro vietu.

Vēl posmi tika aizvadīti arī Ķīnā un Japānā. Calko Lemānas Āzijas seriālā piedalījās pirmo reizi.

Lemānas Āzijas seriāla sacensības pirmo reizi tika aizvadītas 2009.gadā.

Calko 2015.gadā kā pirmais no Latvijas autosportistiem sacentās Lemānas Eiropas seriālā (ELMS), kur kopā ar «SVK by Speed Factory» komandu izcīnīja trešo vietu LMP3 klases sezonas kopvērtējumā. Pērn Latvijas sportists šajā sacensību seriālā vairs neturpināja braukt.

Vēl 2013.gadā Calko izcīnīja otro vietu «Radical Masters» Eiropas seriāla «Masters» klasē, bet sezonas izskaņā debitēja pasaules salonautomobiļu čempionātā (WTCC), aizvadot sacensības Makao trasē. Pēc tam decembrī viņš Portugālē aizvadīja testu braucienus ar «Audi R8 LMS Ultra» sacīkšu auto, ar kādu tiek startēts pazīstamajā FIA GT čempionātā.

Arī 2014.gadā Latvijas pārstāvis startēja «Masters» klasē, taču nebrauca viens, bet kopā ar mazāk pieredzējušo spāni Hesusu Fusteru Plieho. Tā kā sezonas galvenais uzdevums bija progresa iegūšana, nevis čempionu tituls, ar augstiem rezultātiem sportisti neizcēlās.

Pirms tam Calko 2012.gadā kļuva par čempionu «Radical Masters» sērijas sacīkstēs «Supersport» klasē, kā arī par pasaules vicečempionu kartingā.Viļānu novada pašvaldība Viļānu novada pašvaldība Kultūras laukums 1a, Viļāni, Viļānu n., LV-4650
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties