17.11.2013. 06:07
Latviešu autosportista Konstantīna Calko debija salonauto pasaules čempionātā (WTCC) sākusies ar avāriju pirmajā braucienā, taču sportists pierādīja, ka spēj būt ļoti ātrs.

Pirms avārijas Calko ieņēma augsto 14. pozīciju, ar cerībām pacelties vēl augstāk, taču priekšpēdējā aplī kādā no līkumiem sportists nesavaldīja savu "SEAT Leon WTCC" automašīnu un ietriecās barjerā. Pēc šīs avārijas viņš turpināja lēnām braukt uz boksiem, tomēr abas priekšējās riepas bija pārplēstas un trasē nokļuva auto virsbūves atlūzas.

Tā kā pēc kvalifikācijā piedzīvotās avārijas Fredijs Barts uz starta neizgāja, bet Gabrieles Tarkvīnī automobilim pēdējā brīdī radās nepieciešamība mainīt motoru, Calko pirmo braucienu uzsāka no 17. pozīcijas. Lai gan pirmajā aplī vienu pozīciju viņš pazaudēja, jau pirmajā aplī izstājās Džeimss Tompsons, bet trešajā aplī pēc Maksa Čiltona avārijas daugavpilietis pakāpās uz 16. vietu.

Vēl pēc apļa Calko apsteidza Mihailu Kozlovski no LADA komandas, kurš pirmajā aplī bija ticis viņam garām, un jau ieņēma 15. vietu. Nākamajā aplī avarēja Calko pārstāvētās "Campos Racing" komandas biedrs Ugo Valente, ļaujot latvietim pacelties uz 14. vietu. Valente vienā no līkumiem iebrauca par ātru, nespēja iegriest līkumā un bija spiests viegli ietriekties riepu nožogojumā.

Par sacensību uzvarētāju kļuva no "pole position" startējušais francūzis Ivans Mulērs ("Chevrolet"), kurš aiz sevis atstāja Tjagu Monteiru ("Honda") un Robu Hafu (SEAT).

Otrais brauciens startēs plkst. 6:20 pēc Latvijas laika.