31.05.2015. 18:07
Slavenais amerikāņu aktieris un cīņu sporta meistars Čaks Noriss kļuvis par brazīļu džiu - džitsu (BJJ) melnās jostas trešā dana īpašnieku, ko saņēmis no savu treneru Deivida Dana un Džīna Mačado rokām.

Septiņdesmit piecus gadus vecais amerikāņu aktieris, bijušais pasaules čempions karatē un kikboksā Čaks Noriss, kurš ar brazīļu džiu – džitsu nodarbojas gandrīz trīsdesmit gadu, šodien saņēmis melnās jostas trešo danu, kas ir ļoti augsts atzinums.

„Šodiena man ir īpaša diena. Pēc trīsdesmit gadu ilgiem treniņiem brazīļu džiu – džitsu emu ieguvis melnās jostas trešo strīpiņu,” Twitterī lielījās slavenais aktieris.

Noriss, kurš plaši pazīstams kļuva ar galvenās lomas attēlošanu seriālā „ Volkers, Teksasas reindžers” un filmu „Drakona ceļš”, kurā filmējās kopā ar pašu Brūsu Lī, ar BJJ sāka nodarboties 1985. gadā.

1994. gada viņš sapazinās ar slaveno BJJ meistaru Karlosu Mačado un pievienojās viņa vadītajai cīņas skolai, kuru amerikāņu aktieris pārstāv vēl joprojām. Čaks lielā mērā ir vainīgs pie tā, ka no Brazīlijas ASV ieceļoja pasaules slavenākā BJJ kultūras popularizētāja Greisiju ģimene, kura 1993. gadā izveidoja šā brīža pasaules vadošo MMA organizāciju UFC (Ultimate Fighting Championshim), kas šobrīd pieder kompānijai „Zuffa FC”.

Par cik Noriss ir ļoti pietuvināts Greisiju ģimenei, viņš savulaik trenējies kopā arī ar leģendāro MMA cīkstoni Roisu Greisiju (14-2-3), kurš vēsturē iegājis kā pirmais UFC čempions.

Izmantotie resursi:The Jiu-Jitsu Times | Jiu-Jitsu BJJ News and...Trāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties