04.09.2014. 18:17
Pasaules kausa izcīņā šodien klāt izšķirošās spēles. C un D grupās diena sākusies ar Jaunzēlandes un Angolas uzvarām - abas komandas vēl saglabā cerības iekļūt grupas labāko četriniekā, tiesa, vēl jāsagaida nepieciešamie pārējie spēļu rezultāti.

C grupas pirmajā spēlē šodien Jaunzēlandes basketbolisti ar 67:65 uzvarēja Somiju, atstājot ziemeļniekus pēdējā vietā grupā. Somu uzbrukums šodien jūtami buksēja, Henrika Detmana vadītajai komandai realizējot tikai trīs no 15 tālmetieniem. Tieši labāka trejaču precizitāte (Jaunzēlandei 7/19) un veiksmīgāka cīņa par atlēkušajām bumbām (38 pret 28) ļāva jaunzēlandiešiem uzvarēt.

Ar 18 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām labākais Jaunzēlandes sastāvā bija uzbrucējs Isāks Fotu, bet Somijas sastāvā centrs Džeralds Lī, kura kontā 17 punkti un piecas atlēkušās bumbas.

6. Somija 5 1-4 342:418 6

Angolas un Austrālijas spēlē nedaudz negaidītu uzvaru izcīnīja afrikāņi, pārspējot Andreja Lēmaņa vadīto izlasi ar 91:83. Pirmo puslaiku Austrālija noslēdza ar +13 (42:29), bet nākamajās 20 minūtēs ielaida 62 punktus un beigās bija spiesta kapitulēt.

38 punktus un 15 atlēkušās bumbas Angolas labā guva centrs Janiks Moreira (2p. – 17/24). Austrālijas sastāvā ar 22 punktiem un sešām bumbām zem groziem produktīvākais bija aizsargs Kriss Goldings.

Līdz ar šo panākumu Angola saglabā izredzes uz iekļūšanu labāko četriniekā, taču šodien afrikāņiem nepieciešams Meksikas zaudējums spēlē ar Dienvidkoreju. Ja meksikāņi uzvarēs, tieši viņi ieņems ceturto vietu D grupā.

Austrālija – Angola 83:91