18.05.2013. 14:14
Vairāku savainoto spēlētāju prombūtne pašlaik ir Latvijas čempionvienības «VEF Rīga» lielākā problēma, kas tai liedz cīnīties par uzvaru VTB Vienotās basketbola līgas (VBL) ceturtdaļfināla sērijas mačos, uzskata komandas galvenais treneris Ramūns Butauts.

Kā ziņots, «VEF Rīga» VTB līgas ceturtdaļfināla sērijas otrajā mačā piektdien izbraukumā ar 82:104 zaudēja Krievijas komandai Maskavas apgabala «Himki», līdz ar to sērijā līdz trijām uzvarām «VEF Rīga» nokļuva iedzinējos ar 0-2.

«Šoreiz spēles rezultāts, salīdzinot ar pirmo maču, nemainījās, lai arī cīņas gaita bija citāda. Mēs atpaliekam no «Himki» komandas gan darbību, gan domāšanas ātrumā. Kā uzbrukumā, tā aizsardzībā pieņēmām daudzus kļūdainus lēmumus,» Butauta teikto citē līga. «Tomēr ceturtdaļfināls notiek līdz trim uzvarām, tāpēc mums atlikusi vēl vismaz viena spēle.»

Vairāku savainoto spēlētāju prombūtnes dēļ aizvadītajā mačā laukumā lielu spēles laiku pavadīja gados jaunie Dāvis Geks un Anžejs Pasečņiks, kā arī ierastais rezervists Lauris Blaus.

«Iespējams, ka mājas spēlē kāds no savainotajiem spēlētājiem spēs mums palīdzēt. Visu sezonu bijām aizvadījuši bez traumām, bet tagad esam no tām cietuši. Savainojumi ir mūsu lielākā problēma,» izcēla Butauts.

«Šodien mani spēlētāji darbojās nobrieduši un gudri. Spēle bija līdzīga, bet pēdējās divās minūtēs spējām veikt atrāvienu, jo, pateicoties garajam rezervistu soliņam, uz mača beigām uzņēmām tempu,» izteicās «Himki» komandas galvenais treneris Rims Kurtinaitis, kurš iepriekš vadījis arī «VEF Rīga» vienību. «Rīgā mums neklāsies viegli, jo tur «VEF Rīga» spēlē ar dubultu enerģiju.»

Kā ziņots, abu komandu pirmajā mačā ceturtdien «VEF Rīga» komandai nebija lielas izredzes un tā izbraukumā cieta zaudējumu ar rezultātu 82:103.

Trešo un nepieciešamības gadījumā arī ceturto maču komandas attiecīgi svētdien un pirmdien aizvadīs Rīgā.