04.02.2014. 08:00

Jau vēstīts, ka «VEF Rīga» pirmdien VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) regulārā čempionāta mačā atzina pretinieku pārākumu ar 57:75. Līdz ar to «Himki», ņemot kopā visus turnīrus, izcīnījusi jau 26 uzvaras pēc kārtas un nav piedzīvojusi zaudējuma rūgtumu jau kopš oktobra vidus.

«Šosezon «Himki» demonstrē nobriedušu spēli, man patīk šīs komandas rokraksts,» Maskavas apgabala komandas mājaslapā citēts Butauts. «Domāju, «Himki» komandas vieta ir Eirolīgā, jo tur šobrīd spēlē vājākas komandas, kas nerāda tik modernu basketbolu.»

«Lai arī kā necentāmies, šodien zaudējām gandrīz ar 20 punktu pārsvaru. Pirmās 35 minūtes spējām turēties līdzi «Himki» komandai, taču pēdējās minūtēs piekāpāmies cīņā zem groziem,» izteicās Butauts.

Latvijas komandas galvenais treneris uzsvēra, ka, lai veiksmīgi cīnītos pret tik augsta līmeņa vienību, nepieciešams savus metienus izpildīt ar augstu realizācijas procentu - jāiemet vismaz puse no tālmetieniem un grozā jāraida 60% divpunktu raidījumi.

Tikmēr «VEF Rīga» bijušais galvenais treneris Rims Kurtinaitis, kurš tagad vada «Himki» klubu, pēc cīņas uzslavēja rīdziniekus, sakot, ka cīņa izvērtusies grūta. Viņš norādīja, ka Latvijas komandas trumpis ir tālmetieni un laba spēle aizsardzībā.

Abas komandas šosezon cīnās B apakšgrupā. «VEF Rīga» pašlaik ar sešām uzvarām 13 spēlēs grupā saglabājusi ceturto vietu un turpina saspringtu cīņu par vietu labāko sešiniekā, bet «Himki» ar 14 uzvarām 14 spēlēs ieņem stabilu pirmo pozīciju.

VTB Vienotās līgas regulārajā čempionātā katra komanda savā grupā aizvadīs pa 18 spēlēm. Pēc apakšgrupu sacensībām pa sešām labākajām komandām no katras grupas kvalificēsies izslēgšanas cīņām. Pirmo divu vietu ieguvēji automātiski iekļūs ceturtdaļfinālā, bet 3.-6.vietu ieņēmušās komandas aizvadīs astotdaļfinālu.

VTB līgas pērnajā regulārajā sezonā «VEF Rīga» ar 11 uzvarām 18 spēlēs izcīnīja ceturto vietu B grupā, bet izslēgšanas spēļu ceturtdaļfināla sērijā līdz trim uzvarām ar 0-3 nācās piekāpties «Himki» vienībai.