26.09.2014. 16:00
Uhaņas pirmā WTA "Premier 5" turnīra finālā sestdien būs Vimbldonas dāmu turnīra pēdējās spēles atkārtojums – Petra Kvitova pret Juženiju Bušāru. Abas pusfinālos uzvarēja divos setos, tādā veidā tiekot galā attiecīgi ar Eļinu Svitoļinu un Karolīnu Vozņacki.

Juženija Bušāra iepriekš ar Dānijas pirmo raketi nebija sacentusies un mača sākumā sastapās ar nepatikšanām divu breikbumbu izskatā. Tās tika atspēlētas, kam sekoja no 0:1 uzvarēti četri geimi pēc kārtas. Pateicoties ar aizsardzību sagādātām pretinieces kļūdām, Karolīna Vozņacki vienu breiku atspēlēja, taču tūlīt jau atkal zaudēja savu servi, drīz vien esot spiesta atzīt sakāvi.

Teicami uzbrukumā spēlējošā Bušāra regulāri caursita Karolīnas slaveno aizsardzību un divu setu mačā zaudēja tikai piecus geimus – 6:3, 6:2. Bušāra šodien atspēlēja sešas no septiņām breikbumbām un sasniedza karjeras ceturto finālu. Vienīgo WTA titulu viņa izcīnīja maijā māla seguma turnīrā Nirnbergā. Piebilstams, ka Vozņacki labāk nospēlēt liedza labās kājas savainojums.

Petra Kvitova revanšējās Eļinai Svitoļinai par augustā Sinsinati piedzīvoto zaudējumu. Petra toreiz ukrainietei ļoti palīdzēja uzvarēt, divos setos (2:6, 6:7(2)) pieļaujot 45 nepiespiestās kļūdas. Šodien Kvitovai daudz tīrāks teniss – tikai 26 nepiespiestās kļūdas, toties 43 tīri uzvarētas izspēles, gūstot uzvaru ar 6:3, 7:5. Kvitova 2. setā izlaida breiku, bet maču pabeidza tikai ar trešo mačbumbu, pēdējā geimā ar lielisku servi novēršot breikbumbu.

Abas finālistes iepriekš tikušās divreiz, abos mačos graujoši uzvarot Kvitovai. Petra pērn ar 6:3, 6:2 bija pārāka Monreālā un šogad Vimbldonas finālā Džīniju "saplosīja" ar 6:3, 6:0. Todien pret Kvitovu nebija iespējams spēlēt. Kā būs rīt, uzzināsim no plkst. 10:00. Kvitovai uzvara finālā ļaus kvalificēties "WTA Finals", kas šogad pirmo reizi notiks Singapūrā.