03.07.2014. 21:48
Talantīgā Kanādas tenisiste Eizēnija Bušāra ceturtdien sasniedza prestižā Vimbldonas turnīra finālu, tādējādi pievienojoties čehietei Petrai Kvitovai, kura izšķirošajā mačā par titulu iekļuva iepriekš.

  • Kvitova pirmā kvalificējas Vimbldonas turnīra finālam šodien

Pusfināla mačā ar 13.numuru izliktā Bušāra ar rezultātu 7-6 (7:5), 6-2 pārspēja sacensību trešo raketi Simonu Halepu no Rumānijas.

Pirmajā setā abas tenisistes pa reizei lauza sāncenses servi, līdz ar to duelim noslēdzoties taibreikā, kurā labāka ar 7:5 bija vien 20 gadus vecā Bušāra. Otrajā setā jau izpaudās lielāks kanādietes pārsvars, kura, divas reizes laužot Halepas servi, triumfēja ar 6-2, nodrošinot panākumu arī visā mačā.

Bušāra savā karjerā vēl ne reizi nav triumfējusi nevienā «Grand Slam» turnīrā, turklāt arī finālā spēlēs pirmo reizi. Kanādiete «Grand Slam» pamatsacensībās debitēja vien pērn, bet šogad līdz pusfinālam tikusi visos trīs šīs raudzes turnīros. Tie ir viņas pārliecinoši labākie sasniegumi karjerā, jo līdz šim viņas kontā ir tikai viens iegūts WTA raudzes tituls. Nākamajā nedēļā viņa pirmoreiz karjerā iekļūs pasaules ranga pirmajā desmitniekā.

Tikmēr šīgada Francijas atklātā čempionāta fināliste Halepa šajā turnīrā iepriekš nekad nebija tikusi tālāk par otro kārtu. Pēdējā gada laikā viņas sniegums strauji ir gājis uz augšu, kas ļāvis visos trīs «Grand Slam» turnīros iekļūt labāko astoņniekā.

Par pirmo Vimbldonas turnīra finālisti ceturtdien kļuva bijusī šī turnīra čempione Kvitova.

Savā pusfināla duelī Kvitova, kura sacensībās izlikta ar sesto numuru, ar rezultātu 7-6 (8:6), 6-1 pieveica citu Čehijas tenisisti - ar 23.numuru izlikto Lūsiju Safāržovu.

Abas tenisistes sīvu spēkošanos aizvadīja vien pirmajā setā, kurā 24 gadus vecā Kvitova bija pārāka vien taibreikā. Savukārt otrajā setā šī mača uzvarētāja divas reizes lauza tautietes servi, kas ļāva pārliecinoši triumfēt ar 6-1 un iekļūt pusfinālā.

Kvitova Vimbldonas turnīrā uzvarēja pirms trim gadiem, bet nākamajos divos turnīros nespēja pārvarēt ceturtdaļfināla barjeru.

Zīmīgi, ka divas Čehijas tenisistes «Grand Slam» turnīra pusfinālu vienlaicīgi sasniedza pirmoreiz kopš 1986.gada.

Pašlaik 27 gadus vecā Safāržova šajā turnīrā sasniedza savu labāko rezultātu «Grand Slam» sacensībās karjerā. Iepriekš viņa līdz ceturtdaļfinālam bija tikusi arī 2007.gada Austrālijas atklātajā čempionātā, bet Vimbldonā vēl nekad nebija tikusi tālāk par trešo kārtu.Bulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties