09.04.2015. 09:00
Kanādas pirmā rakete Džīnija Bušāra turpina spēlēt bezjēdzīgi, trešdien Čārlstonas WTA "Premier" turnīrā ar 3:6, 1:6 kapitulējot Lorenai Deivisai. 3. kārtu sasniegt nespēja arī Slouna Stīvensa un 2010. gada čempione Samanta Stousura.

Juženija Bušāra akceptēja Čārlstonas turnīra "wild card", jo pēdējos divos mēnešos viņai bija ļoti daudz zaudējumu, kā rezultātā nepietiekama spēļu prakse ar visām no tām izrietošajām sekām. Džīnija Dienvidkarolīnā ieradās ar divu zaudējumu sēriju – Maiami vienīgajā mačā zaudēts Tatjanai Marijai (0:6, 6:7(4)), bet pirms tam Indianvelsā pēc divām uzvarām 4. kārtā neizservēts mačs un 3. setā izsēts 4:1 (divu breiku) pārsvars pret Ļesju Curenko – 7:6(5), 5:7, 4:6.

Kanādas labākā tenisiste, kura Čārlstonā bija izlikta ar pirmo numuru, joprojām nav gatava spēlēt sakarīgu tenisu un Lorenai Deivisai zaudēja ļoti iespaidīgi. Bušāras spējas rupji kļūdīties vienkāršās situācijās – sitot autā vai tīklā – bija patiešām apbrīnas vērtas. Bušāra 16 geimos sakrāja 33 nepiespiestās kļūdas. Deivisai bija tikai piecas!

ASV tenisiste sev ierasti ļoti labi darbojās aizsardzībā, izmantojot ātrumu, kā arī pretinieci bieži apdraudēja ar "backhand" sitieniem. Deivisai pat bija vairāk tīri uzvarēto izspēļu (18:12), kas ir vēl viena anomālija – normālos apstākļos šim statistikas rādītājam būtu jābūt Bušāras labā un pat ar lielāku pārsvaru.

Tātad Bušārai jau trešais zaudējums pēc kārtas, bet kopš bijušā Viktorijas Azarenkas trenera Sema Sumika apstiprināšanas trenera amatā Bušāra zaudējusi četras no sešām spēlēm. Bušāra Sumika vadībā februāra sākumā debitēja Antverpenē, kur mačā pret Monu Bārtelu interesi par kortā notiekošo izrādīja tikai 1. setā – 6:4, 1:6, 2:6.

Deivisai tikai otrā Top 10 uzvara karjerā. Pirmo viņa guva pagājušā gada martā Indianvelsā pret tobrīd 4. vietā bijušo Azarenku (6:0, 7:6(2)), kura gan tobrīd spēlēja ar pēdas savainojumu.

Slouna Stīvensa Indianvelsā un Maiami nospēlēja labi, iekrājot 7-2 bilanci un zaudējot tikai Serēnai Viljamsai un Simonai Halepai. Šonedēļ, atkal spēlējot mazākas nozīmes turnīrā, arī attiecīgi rezultāti, Čārlstonā 2. kārtā ar 3:6, 6:7(2) zaudējot Bārtelai. Taisnības labad jāsaka, ka Vācijas tenisiste nospēlēja ļoti iespaidīgi uzbrukumā, Stīvensai īpaši izvērsties neļaujot. Stīvensa Čārlstonā spēlēja piekto reizi un šajā laikā spējusi gūt tikai vienu uzvaru, kas bija šonedēļ 1. kārtā, atspēlējot seta un breika deficītu pret Betāniju Mateku-Sendsu.

Par daudz lielāku pārsteigumu uzskatāms 2010. gada čempiones Samantas Stousuras fiasko pret ranga 83. vietā esošo Spānijas tenisisti Laru Aruabarenu – 3:6, 6:3, 4:6. Aruabarena ceturto reizi karjerā pieveica Top 30 spēlētāju – Stousurai pašreiz 26. pozīcija. Spānietes lielākā uzvara bija pirms diviem gadiem Indianvelsā pret tobrīd 16. vietā bijušo Itālijas tenisisti Robertu Vinči (2:6, 6:4, 6:4).