30.06.2015. 19:30
Vimbldonas čempione Petra Kvitova titula aizstāvēšanu otrdien sāka ar Kiki Bertensas "saplosīšanu" – 6:1, 6:0. Kvitova tikai 35 minūtes ilgušajā mačā ar servi zaudēja vienu punktu! Tikmēr Kvitovai pērn finālā zaudējusī Juženija Bušāra cieta kārtējo fiasko, 1. kārtā kapitulējot ranga 117. vietā esošajai Ķīnas tenisistei Jinjinai Duanai – 6:7(3), 4:6.

Petra Kvitova ar servi bija uzvarējusi pirmās 24 izspēles, kad beidzot zaudēja vienīgo punktu mačā pašas serves geimos. Tas notika, kad čehiete servēja par uzvaru mačā, pēdējā geima ievadā izceļoties ar dubultkļūdu. Kvitova ar servi uzvarēja 28 no 29 punktiem.

Zaudēts tikai viens geims ir Čehijas labākās tenisistes atkārtota graujošākā uzvara "Grand Slam" sacensībās. Viņa ar tādu pašu rezultātu 2012. gadā Vimbldonā sagrāva Varvaru Lepčenko un 2014. gadā "US Open" Kristinu Mladenoviču.

Juženija Bušāra kopš marta, kad guva divus panākumus Indianvelsā, zaudējusi 12 no 14 spēlēm! Šodienas fiasko pret otrā simta tenisisti Duanu, kura zemā reitinga dēļ bija spiesta spēlēt kvalifikācijā, bija bez pārsteigumiem. Bušāra kārtējo reizi pieļāva ļoti daudz nepiespiesto kļūdu – sitieni tīklā vai ļoti lieli auti. Tāpat arī 10 dubultkļūdas un kopumā 23 nepiespiestās.

Duanas vienkāršais spēles plāns – darboties ļoti vienkārši, bet efektīgi – Āzijas tenisistei atnesa karjeras pirmo Top 20 uzvaru. Pagājušā gada fināliste Bušāra maču sāka cerīgi, uzvarot pirmajos divos geimos. Pēc tam zaudēti četri pēc kārtas, breiku izdevās atspēlēt. Bušāra pie rezultāta 4:5 atspēlēja divas setbumbas, bet taibreikā tomēr bija spiesta piekāpties, jo tagad katra kļūda maksāja dārgāk. 2. setā vienīgais breiks bija priekšpēdējā geimā. Bušāra pretinieci, viņai servējot par uzvaru mačā, apdraudēt nespēja.

Bušāra otrajā "Grand Slam" turnīrā pēc kārtas zaudēja jau 1. kārtā. Līdz "French Open", kur viņa pirmajā mačā piekāpās Kristinai Mladenovičai, Džīnijai "Grand Slam" 1. kārtas mačos bija perfekta 8-0 bilance. Tikmēr Duana ar piekto mēģinājumu beidzot guva karjeras pirmo "Grand Slam" pamatturnīru uzvaru.

Šosezon pirmajos sešos mēnešos kopumā WTA tūrē bija fiksēti trīs rezultāti 6:0, 6:0. Vimbldonā nepilnas diennakts laikā ir tikpat daudz! Vakar ar 12:0 uzvarēja Venusa Viljamsa un Andrea Petkoviča, bet šodien tas izdevās Andželikei Kerberei, kura nežēloja citu Vācijas tenisisti Karīnu Vitheftu.

Kerbere ar savu slaveno aizsardzības tenisu ļoti ātri iedzina Vitheftu pamatīgā izmisumā. Karīna pēc dažiem neveiksmīgiem geimiem sāka spēlēt ļoti vienaldzīgi. Par profesionālu attieksmi viņa atcerējās mača pēdējā geimā, kad tomēr saņēmās un centās izvairīties no kaunpilnā 0:6, 0:6. Vithefta pat ieguva breikbumbu, taču Kerbere to atspēlēja. Kerbere otro reizi karjerā guva "sauso" uzvaru. Arī pirmā bija uz zālāja, 2007. gadā Birmingemā pret Olgu Pučkovu.