22.01.2014. 06:30
Mazāk nekā 24 stundas pagāja kopš Novaka Džokoviča zaudējuma Stanislasam Vavrinkam, kad čempiones pilnvaras Melburnā nolika arī pēdējo divu gadu sieviešu vienspēļu turnīra uzvarētāja Viktorija Azarenka. Baltkrievijas tenisiste tikai vienā setā spēja pretoties Agņeškas Radvaņskas žilbinošajam tenisam un cieta fiasko ar rezultātu 1:6, 7:5, 0:6.

Agņeška Radvaņska līdz šodienai Viktoriju Azarenku bija uzveikusi tikai trīs reizes 15 mačos. Pie tam Vikai zaudēts septiņas reizes pēc kārtas, neuzvarot nevienā no pēdējiem 12(!) setiem. Pēdējo setu pret Azarenku viņa bija uzvarējusi 2012. gadā "Australian Open" ceturtdaļfinālā. Šoreiz Aga "Australian Open" ceturtdaļfinālā uzvarēja divos setos pret Azarenku un to izdarīja, nospēlējot lielisku tenisu.

Azarenkai jau no pirmajām minūtēm nācās iesaistīties garās izspēlēs, kurās dominēja poliete. Radvaņska skatītājus izklaidēja ar skaistām izspēlēm, piedāvājot teju visus sitienus no viņas iespaidīgās kolekcijas. Radvaņska 2. setā bija vadībā ar breiku, taču Azarenka nepadevās un ar kontrolētu uzbrukumu ne vien atspēlējās, bet arī beigās neļāva Radvaņskai tikt līdz taibreikam.

Trešajā setā bija pirmā seta atkārtojums – Radvaņska spēlēja agresīvāk (nekā vidējā setā) un atkal pazemoja divkārtējo čempioni, pie tam šoreiz viņai neļāva uzvarēt pat goda geimā – 6:1, 5:7, 6:0. Azarenkai 47(!) nepiespiestās kļūdas un Melburnā pirmais zaudējums kopš 2011. gada 4. kārtas, kurā viņa zaudēja Na Lī. Kopš tā laika Azarenka guva 18 uzvaras pēc kārtas un tieši Melburnā izcīnīja abus savus "Grand Slam" titulus.

Radvaņska pirmo reizi iekļuvusi "Australian Open" pusfinālā, kurā tiksies ar vēl vienu sportisti, kurai pirmais pusfināls Melburnā. Mariju Šarapovu pirms divām dienām izslēgusī Dominika Cibulkova savu lielisko turnīru šodien turpināja ar Simonas Halepas sagraušanu – 6:3, 6:0. Domi karjeras otrais "Grand Slam" pusfināls pēc 2009. gada "French Open".

Ieskaitot kvalifikācijas mačus, Radvaņskai 5-1 bilance pret Cibulkovu. Kad abas vienīgo iepriekšējo reizi tikās Austrālijā, Aga slovākieti sagrāva ar 6:0, 6:0. Tas 2013. gada janvārī notika Sidnejas finālā. Cibulkova savu vienīgo uzvaru pār Radvaņsku guva pērn Stenfordas finālā, uzvarot ar 3:6, 6:4, 6:4. Radvaņska toreiz 3. setā bija vadībā ar 4:2, 40:15, bet vairs neuzvarēja nevienā geimā. Polijas pirmā rakete sezonas izskaņā Tokijā Cibulkovu uzveica otro reizi pagājušās sezonas ietvaros, esot pārākai ar 6:3, 6:4.