22.11.2013. 20:15
Burkinafaso futbola federācija iesniegusi protestu FIFA ar prasību no nākamā gada finālturnīra izslēgt Alžīrijas izlasi, jo pēdējā kvalifikācijas spēlē tā pieteikusi futbolistu, kurš neesot varējis spēlēt dzelteno kartiņu dēļ.

Burkinafaso un Alžīrija Āfrikas zonas kvalifikācijas turnīra katra uzvarēja savā grupā, bet izloze saveda tās vienā duelī pārspēlēs. Pirmajā spēlē uzvarēja Burkinafaso (3:2), bet otrajā - Alžīrija (1:0), taču Burkinafaso izteikusi savu neapmierinātību ar tiesnešu darbību atbildes spēlē.

Burkinafaso pārstāvji uzskata, ka Senegālas tiesnesis Badata Diata vairākkārt pieņēmis lēmumus par labu alžīriešiem, kā arī sarkanās kartītes par pēdējās cerības glābiņu vietā parādījis tikai dzelteno kartīti Alžīrijas kapteinim Madžidam Bugera, kurš vēlāk guva uzvaras vārtus.

Nule kā Burkinafaso arī iesniegusi oficiālu protestu FIFA, apgalvojot, ka Bugera šajā spēlē nemaz neesot varējis piedalīties savākto dzelteno kartiņu dēļ. Pieprasīts, lai Alžīrija tiktu no finālturnīra diskvalificēta un par šī dueļa uzvarētāju atzīta Burkinafaso.

FIFA protestu ir pieņēmusi un paredzams, ka savu galējo lēmumu šajā skandālā pieņems piektajā decembrī, dienu pirms Pasaules kausa grupu izlozes.

Izmantotie resursi:SuperSportČerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties