28.10.2017. 15:53

"Ventspils" spēli sāka ļoti aktīvi, divreiz uzbrukuma smailē nonākot Aleksejam Aleksejevam un ar galvu mazliet pāri sitot Ritvaram Ruginam. Viesu pārsvars panākumiem vainagojās 13. minūtē, kad pēc stūra sitiena augstāk par visiem lēca Akinjemi Adeleke, kurš panāca 1:0. Viņa segšana bija uzticēta galvastiesu mazākajam Aleksejam Višņakovam.

Tikmēr otrā laukuma galā izcils bija Eduards Višņakovs, kurš panāca izlīdzinājumu. Ticis garām Antonam Jemeļinam, viņš ar pakausī elpojošajiem aizsargiem nonāca vienatnē pret vārtsargu Maksimu Uvarenko, kuru pārspēja ar sitienu kritienā – 1:1. Ventspilnieki radīja momentus, bet RFS aizskrēja pretuzbrukumā un iesita.

Turklāt piecas minūtes vēlāk E. Višņakovs izvirzīja laukuma saimniekus vadībā, panākdams 2:1. Aizbēdzis no pretiniekiem, viņš tika pie tīrāka izgājiena vienatnē pret vārtsargu, ar māņu kustību novāca Uvarenko no ceļa un raidīja bumbu tukšajos "Ventspils" vārtos. Taču RFS prieki bija īsi – kurzemnieki izspēlēja stūra sitienu, un pie tuvā staba nepiesegts bija Nauris Bulvītis, ar galvu panākot 2:2.

Pirmais puslaiks bija kārtīga futbola izrāde, un tā kompensācijas laikā Daniils Ulimbaševs arī nonāca vienatnē pret Uvarenko. Viņš pasita bumbu garām vārtsargam un krita, bet sekoja nevis pendele, bet gan brīdinājums uzbrucējam par simulēšanu. RFS apzinājās, cik svarīgi ir punkti sezonas beigās, un mājinieki bija gatavi par tiem cīnīties ar jebkuriem līdzekļiem.

Taču spēle aizsardzībā rīdziniekiem kliboja arī otrajā puslaikā, un 51. minūtē savus otros vārtus mačā ar galvu guva Bulvītis, kurš panāca 3:2. Pēc centrējuma no labās malas sita Ņikita Koļesovs, bet bumbu pie vārtu staba sagaidīja centra aizsargs, kurš to pāradresēja tīklā.

Sekoja bīstams sitiens Rugina izpildījumā, un "Ventspils" turpināja doties uz priekšu, jo trīs punkti neapmierināja – vajadzēja uzvaru ar vismaz divu vārtu pārsvaru. Un 69. minūtē izdevās panākt nepieciešamo rezultātu. Paklūpot pretiniekam, vienatnē pret vārtsargu aizskrēja Adeleke, teicamo iespēju aukstasinīgi izmantojot – 4:2.

Viesi nosargāja uzvaru ar divu vārtu pārsvaru un turnīra tabulā pacēlās uz trešo vietu, tādējādi saglabājot labas izredzes iekļūt Eirokausos, lai gan pirms mača situācija neizskatījās pārāk spoža. Pēdējā kārtā viss ir pašu rokās.

Vārti: E. Višņakovs 32', 37' – Adeleke 13', 69', Bulvītis 40', 51'Brīdinājumi: Solovjovs, Kozlovs – Koļesovs, Jemeļins, Rugins, RečickisRFS: Māliņš, Rode, Solovjovs, Koveļs (Uldriķis 72'), Šergelašvili, Ulimbaševs (Dimitrovs 64'), E. Višņakovs, Isajevs, Kozlovs (Fertovs 84'), A. Višņakovs, DubraVentspils: Uvarenko, Alfa, Aleksejevs, Tīdenbergs, Vaskovs, Adeleke, Jemeļins (Obuobi 58'), Rugins, Koļesovs, Bulvītis, RečickisGalvenais tiesnesis: Mareks Ķere