02.06.2015. 23:21
Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Čikāgas "Bulls” vadība nepilnu nedēļu pēc darba pienākumu uzteikšanas bijušajam komandas galvenajam trenerim Tomam Tibodo ir oficiāli apstiprinājusi jauno buļļu vadītāju. Turpmākās piecas sezonas šo posteni pildīs nu jau bijušais Aiovas štata universitātes galvenais treneris Freds Hoibergs.

Pēc nepilnu nedēļu ilgām spekulācijām par jauno Tibodo pēcteci "Bulls” galvenā trenera amatā Čikāgas kluba ģenerālmenedžeris Gars Formans šodien preses konferencē beidzot apstiprināja izskanējušas baumas un kā komandas jauno vadītāju iepazīstināja 42 gadus veco speciālistu. Freds Hoibergs pēdejās piecas sezonas sekmīgi vadījis Aiovas štata universitātes basketbola komandu (ar kopējo bilanci šajā laikā 115-56). Pirms kļūšanas par treneri Hoibergs Aiovas štata universitātē kā spēlētājs pavadīja četrus gadus (1991.-1995.), bet pēc koledžas absolvēšanas desmit sezonas (1995.-2005.) aizvadījis dažādos NBA klubos, tajā skaitā arī četras sezonas (1999.-2003.) "Bulls” rindās.

Līgums ar Hoibergu noslēgts uz piecām sezonām par kopēju summu gandrīz 25 miljonu ASV dolāru (aptuveni 22,3 miljoni eiro) vērtībā. Pats treneris par savu jauno komandu izteicās: "Man ļoti patīk šī komanda. Spēlētāji ir ļoti universāli un spējīgi spēlēt vairākās pozīcijās. Cienu, ko Toms Tibodo ir paveicis šīs vienības labā, iedrošinot savus spēlētājus ticēt sev. Es ceru, ka spēšu turpināt šo filozofiju. Uzskatu, ka ar šo sastāvu mēs pilnīgi noteikti esam spējīgi cīnīties par čempionu titulu."

Hoiberga apstiprināšana pie "Bulls” kluba stūres turpina pēdējo gadu tendenci par NBA klubu vadītājiem izvēlēties galvenos trenerus-pirmgadniekus vai speciālistus ar pieredzi koledžu basketbola līmenī. Kā zināmākos piemērus var minēt bijušo Batlera universitātes galveno treneri Bredu Stīvensu (šobrīd Bostonas "Celtics), vēl pavisam nesen amatā apstiprināto bijušo Floridas universitātes vadītāju Billiju Donovanu (Oklahomsitijas "Thunder”), kā arī bijušos spēlētājus Dereku Fišeru (Ņujorkas "Knicks”), Stīvu Keru (Goldensteitas "Warriors”), Džeisonu Kidu (Milkvokī "Bucks”) un Džefu Hornaseku (Fīniksas "Suns”).

Izmantoties resursi:NBA.comOzolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties