03.01.2017. 22:21
Latvijas hokeja izlases uzbrucēji Roberts Bukarts un Andris Džeriņš otrdien guva vārtus vairākumā Čehijas čempionāta spēlēs, palīdzot komandām izcīnīt uzvaras.

Bukarta pārstāvētā «Zlīn» vienība ar rezultātu 4:2 (2:0, 1:0, 1:2) savā laukumā uzvarēja kopvērtējuma līderi Tršinecas «Ocelārži». Bukarts trešās trešdaļas sākumā izvirzīja savu komandu vadībā ar 4:0. Kaut pamatlaika izskaņā «Ocelārži» iemeta divas ripas, dueļa uzvarētāju tas nemainīja.

Bukarts nospēlētajās 19 minūtēs un 23 sekundēs veica trīs metienus pa vārtiem un dueli noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Tikmēr Džeriņa pārstāvētā Hradeckrālovas «Mountfield» komanda, aizvadot pirmo maču pēc dalības Šveicē notikušajā prestižajā Špenglera kausā, ar 3:2 (0:0, 2:2, 1:0) savā laukumā apspēlēja Liberecas «Bīlī Tigrši». Šeit pirmos divus vārtus iemeta viesi, tomēr Džeriņš otrās trešdaļas beigās, spēlējot vairākumā, panāca izlīdzinājumu 2:2, bet uzvaru «Mountfield» izrāva 49.minūtē, kad atzīmējās slovāks Rastislavs Dejs.

Džeriņš laukumā bija 13 minūtes un 59 sekundes, veica vienu metienu un arī dueli noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1. Viņš uzvarēja piecos no 16 iemetieniem.

Šosezon Bukarts 33 spēlēs guvis 14 vārtus un 11 reizes asistējis partneriem, ar 25 punktiem būdams kluba rezultatīvākais spēlētājs. Savukārt visas līgas labāko punktu guvēju sarakstā viņš ieņem 17.vietu.

Savukārt Džeriņš Čehijas čempionātā 24 mačos atzīmējies ar astoņiem vārtiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm.

«Mountfield» komanda Davosā notikušajā Špenglera kausā apakšgrupā divās spēlēs izcīnīja vienu uzvaru, bet ceturtdaļfinālā ar 1:5 piekāpās Kanādas komandai, kas vēlāk kļuva par čempioni. Džeriņš turnīrā izcēlās ar vieniem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm.

Čehijas čempionāta līderpozīcijā ar 72 punktiem 35 mačos joprojām atrodas «Ocelārži». «Mountfield» komanda ar 56 punktiem 33 spēlēs pakāpusies uz piekto vietu, savukārt «Zlīn» ar 44 punktu 35 dueļos ir desmitajā pozīcijā 14 komandu vidū.

Bukarts «Zlīn» komandai pievienojās pērn novembrī, bet Džeriņš «Mountfield» rindas papildināja starpsezonā. Abi uzbrucēji pirms tam pārstāvēja Latvijas klubu Rīgas «Dinamo».

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222