14.10.2016. 21:38
Latvijas izlases hokejisti Roberts Bukarts un Andris Džeriņš piektdien Čehijas čempionātā guva pa vieniem vārtiem savu pārstāvēto komandu duelī, kurā uzvaru svinēja Bukarts un Zlin vienība.

Zlīnas klubs savā laukumā Džeriņa pārstāvēto Hradeckrālovas Mountfield uzveica pagarinājumā ar rezultātu 3:2 (0:1, 1:0, 1:1, 1:0).

Bukarts latviešu duelī bija labāks, jo bez gūtiem vārtiem nopelnīja arī rezultatīvu piespēli.

Rezultātu piektajā minūtē atklāja Mountfield, taču otrajā trešdaļā Bukarts 28.minūtē atjaunoja neizšķirtu, gūdams savus sestos vārtus sezonā.

Savukārt 56.minūtē Zlin vairākumā izvirzījās vadībā, kad pēc Bukarta piespēles precīzs bija Petrs Holīks, taču Džeriņam vajadzēja tikai 19 sekundes, lai atkal panāktu izlīdzinājumu.

Pamatlaikā spēles uzvarētājs netika noskaidrots, bet pagarinājuma otrajā minūtē Oldrihs Kotvans nodrošināja mājiniekiem uzvaru.

Bukarts spēlēja 21 minūti un 43 sekundes, trīs reizes metot pa vārtiem un cīņu noslēdzot ar neitrālu lietderības rādītāju. Savukārt Džeriņš spēlēja 18 minūtes un 12 sekundes, trīs reizes meta pa vārtiem, izdarīja vienu spēka paņēmienu, uzvarēja 11 no 24 iemetieniem un nopelnīja pozitīvu lietderības rādītāju +1.

Šosezon Bukarts 11 spēlēs guvis sešus vārtus un atdevis piecas rezultatīvas piespēles, pēc piektdienas spēles kļūstot par komandas rezultatīvāko spēlētāju. Savukārt Džeriņš 12 mačos ir guvis četrus vārtus un piecas reizes asistējis partneriem, ar deviņiem punktiem būdams trešais rezultatīvākais "Mountfield" spēlētājs.

Ar 16 punktiem 12 spēlēs "Mountfield" ieņem astoto vietu, kamēr "Zlin" ar 16 punktiem, taču 11 mačos ir pozīciju zemāk.

Bukarts "Zlin" komandai pievienojās pērn novembrī, bet Džeriņš "Mountfield" rindas papildināja starpsezonā. Abi uzbrucēji pirms tam pārstāvēja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komandu Rīgas "Dinamo".

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301