29.10.2016. 08:42

Amerikas Hokeja līgā sezonas pirmo punktu guvis Rihards Bukarts „Thunderbirds” sastāvā. Viņš izcēlās ar rezultatīvu piespēli komandas vienīgo vārtu guvumā zaudējumā pret „Tigers” ar 1:5. Bukarts punktu nopelnīja trešā perioda izskaņā, kad pretinieki jau bija praktiski nokārtojuši savu uzvaru. Latviešu uzbrucējs spēli pabeidza ar lietderības koeficientu -2. Kopumā Bukarts AHL aizvadījis sešas spēles, kurās savācis 0+2 punktus.

Ņikita Jevpalovs savukārt aizvadīja trešo sezonas maču „Barracuda” sastāvā un palīdzēja komandai ar 4:0 pieveikt „Condors”. Jevpalovam viens metiens pa vārtiem un neitrāls lietderības koeficients. Bet Kristers Gudļevskis palika „Crunch” rezervē, kamēr viņa komanda ar 4:3 pieveica „Senators”. „Crunch” vārtsargs Adams Vilkokss atvairīja 24 no 27 pretinieku metieniem.

Rietumu hokeja līgā Rūdolfs Balcers izcēlās ar vārtu guvumu „Blazers” sastāvā, un viņa komanda ar 3:0 pieveica Vankūveras „Giants”. Balcers guva spēles pēdējos vārtus 59. minūtē un pabeidza maču ar lietderības koeficientu +1. Aizvadītajās 15 WHL spēlēs Balcers ticis jau pie 13 punktiem (6+7), kas ir ceturtais labākais rādītājs līgas debitantu vidū. Bet cits WHL debitants Kristiāns Rubīns palīdzēja „Tigers” ar 5:2 pieveikt „Rebels”. Rubīns pie punktiem gan netika un komandas uzvarā palika ar negatīvu lietderības koeficientu.

Ontario Hokeja līgā Renāram Krastenbergam divi metieni un neitrāls lietderības koeficients uzvarā 3:1 pār „Wolves”. Krastenberga pārstāvētā „Generals” vienība izvirzījusies Austrumu konferences vadībā ar 17 punktiem 14 spēlēs, kamēr „Wolves” ir otrā.

Bet Kvebekas Junioru hokeja līgā rezultatīvi spēlējuši Latvijas jaunie uzbrucēji Rodrigo Ābols un Mārtiņš Dzierkals. Ābols savā otrajā QMJHL spēlē izcēlās ar pirmo vārtu guvumu un mača otrās zvaigznes godu, kamēr viņa „Titan” ar 2:3 zaudēja „Islanders”. Savukārt Dzierkals iemeta savu jau 33. QMJHL ripu, kā arī izdarīja rezultatīvu piespēli „Huskies” zaudējumā 3:4 pret „Foreurs”. Dzierkalam arī pozitīvs lietderības koeficients +2 un mača otrās zvaigznes gods, bet sezonā kopā viņš 12 spēlēs guvis jau 19 punktus (9+10). Tas ir devītais labākais rādītājs visā līgā.

Savienoto Valstu Hokeja līgā (USHL) Latvijas vārtsargs Matīss Kivlenieks atvairīja 30 no 33 „Bucaneers” komandas metieniem un palīdzēja savai „Musketeers” ar 4:3 izcīnīt uzvaru. Kivlenieks sezonas sākumā atvairījis 94.2% pretinieku metienu un aizvedis komandu līdz uzvarai sešās no deviņām spēlēm. Savukārt Omahas „Lancers” sastāvā zaudējums Erlendam Kļaviņam, kura komanda ar 2:3 piekāpās „Thunder”. Kļaviņš punktus neguva un spēli noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

NCAA turnīrā Haralds Egle guva savus pirmos vārtus Klārksonas universitātes sastāvā, tobrīd panākot 3:0. Ar to gan izrādījās par maz, un Egles komanda pārsvaru pār Minesotas komandu izlaida un zaudēja 3:4. Eglem šajā mačā arī divas soda minūtes. Jānis Jaks Amerikas Starptautiskās koledžas komandas sastāvā tikmēr izdarīja rezultatīvu piespēli uzvarā pār „Mercyhurst Lakers” (5:3). Savukārt Kristoferam Bindulim negatīvs lietderības koeficients -1 un divas soda minūtes „Lake Superior State” uzvarā 3:2 pār Aļaskas komandu.