10.06.2014. 12:04
Šodien Polijas pilsētā Mislovicē startē pasaules čempionāts pludmales volejbolā U23 vecuma grupā. Kvalifikācijas turnīrā piedalījās arī trīs Latvijas dueti.

Pirmajā spēlē Edvarts Buivids un Reinis Pekmanis (5.) vairāk nekā stundu ilgā cīņā trīs setos salauza Nīderlandes sportistu Jaspera Būtera un Stīvena van de Velde (12.) pretestību. Latvieši uzvarēja ar 2:1 (18:21, 21:17, 17:15).

Plkst.13:00 Buivids/Pekmanis spēkosies ar brazīliešiem Santušu/Karvalaješu (4.), kas pirmajā kvalifikācijas kārtā ar 2:0 (21:16, 21:13) pārspēja Kazahstānas duetu Pestovu/Gurinu (13.). Latvijas un Brazīlijas pāru cīņas uzvarētājs iekļūs pasaules čempionāta pamatturnīrā.

Tikmēr ar otro numuru izliktie Haralds Regža un Armands Āboliņš spēkojās ar vāciešiem Dominiku Štorku un Lorencu Šūmanu (15.). Pats pirmā seta sākums latviešiem padevās labi – Regža/Āboliņš ātri ieguva divu punktu pārsvaru, taču ar tā noturēšanu radās grūtības.

Vācieši vairākas reizes lieliski nospēlēja blokā, savukārt Latvijas duetam dažreiz neizdevās dabūt servi pāri tīklam – Štorks/Šūmans ne tikai izlīdzināja rezultātu, bet pat ieguva ievērojamu pārsvaru (17:12). Latvieši tomēr nepadevās un saasināja maču, panākot 18:18, taču beigās piekāpās ar 21:23.

Otrā seta sākums latviešiem izdevās līdzīgs kā pirmajam, tomēr vācieši šoreiz paši pieļāva vairākas kļūdas, un Regža/Āboliņš izvirzījās vadībā ar 6:2. Pēc šāda sākuma Štorks/Šūmans tā arī nespēja atgūties, un latvieši uzvarēja otro setu ar 21:16.

Trešā seta ievadā latvieši nokļuva zaudētājos ar 1:4, taču prata atspēlēties un saasināt maču. Līdz pašai seta galotnei rezultāts turējās līdzīgs, tomēr beigās Latvijas duets divreiz sita bumbu ārpus laukuma un zaudēja ar 13:15. Vācieši par vietu pamatturnīrā cīnīsies ar ukraiņiem Andriju Kravetsu un Denisu Denisenko (10.), kas pirmajā kārtā bez cīņas pārvarēja lietuviešu Rumšēviča/Kazdaiļa (7.) barjeru.

Jāpiebilst, ka ir neliela iespēja, ka Regžam un Āboliņam pamatturnīrs tomēr būs aizsniedzams. Latvijas duets varēs tikt pie vietas pamata sacensībās, ja nebūs ieradušies vairāki pieteiktie pāri.

Dāmu turnīrā šodien kvalifikācijas pirmās kārtas spēli aizvada arī Alise Lece un Enija Bidzāne (10.), kas sacenšas ar austrietēm Anju Derfleri un Nadīni Strausu. Spēles sākums plkst.12:00. Uzvarētājas par vietu pamatturnīrā sacentīsies ar vācietēm Aniku Krebsu un Janīnu Veilandi (2.). Tikmēr pamatsacensībās startēs Marta Ozoliņa un Rūta Treija, kuras iztiek bez kvalifikācijas cīņām.

Izmantotie resursi:FIVB Fédération Internationale de Volleyball...Aglonas vidusskolas sporta halle Aglona, Daugavpils 6b, Aglonas p., Aglonas n., LV-5304
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties