13.06.2014. 09:37
Pasaules U23 čempionātā pludmales volejbolā pie piektās uzvaras grupu turnīrā šorīt tika Edvarts Buivids un Reinis Pekmanis, kas divos setos ar 21:17 un 21:15 pārspēja ar pirmo numuru izliktos mājiniekus Bartošu Losjaku un Mihalu Briļu.

Pirmo setu Edvarts Buivids un Reinis Pekmanis sāka pārliecinoši, ātri izvirzoties vadībā ar četru punktu pārsvaru (6:2). Līdzīgā līmenī latviešu pārsvars saglabājās arī atlikušajā pirmā seta daļā, poļiem Losjakam/Briļam epizodiski pieļaut rupjas kļūdas servēs un nespējot pietuvoties Buividam/Pekmanim (21:17).

Otrā seta ievads bija nedaudz līdzīgāks, tomēr pamazām latvieši izveidoja līdzīgu pārsvaru kā pirmajā setā (10:6). Poļi atbildēja ar četriem punktiem pēc kārtas, taču tas bija vienīgais uzplaiksnījums mājinieku visai nepārliecinošajā spēlē, un Buivids/Pekmanis atlikušajā laikā dominēja, uzvarot ar 21:15.

Iepriekšējās divās dienās Buivids/Pekmanis tika pie četrām uzvarām, četros mačos zaudējot tikai vienu setu (krieviem Firsovam/Žirkovam). Ar 12.numuru izliktie latvieši turpinās cīņu par čempiona titulu izslēgšanas spēlēs, kur pirmā kārta Buividam/Pekmanim būs brīva. Savus pretiniekus rītdienas spēlē latvieši uzzinās vēlāk.

Plkst.11:00 grupu turnīra noslēguma spēli aizvadīs arī Haralds Regža un Armands Āboliņš (8.), kas sacentīsies ar Benetu un Davidu Poņevaciem (5., Vācija). Latvijas vienīgās pārstāves dāmu turnīrā – Marta Ozoliņa un Rūta Treija (26.) – savu piekto maču izspēlēs plkst.12:00. Latvietes spēkosies ar vācietēm Krebsu/Veilandi (14.).

Izmantotie resursi:FIVB Fédération Internationale de Volleyball...