08.10.2017. 04:52

Bufalo ''Sabres'' šonakt aizvadīja savu otro spēli regulārajā sezonā. ''Sabres'' joprojām nevar palīdzēt savainotie Džastins Falks un Zaks Bogosjans, bet maču pret ''Islanders'' uzsāka Mets Mulsons, kurš iepriekšējā spēlē palika ārpus pieteikuma. Ņemot vērā Mulsona dalību spēlē, šonakt Bufalo galvenais treneris Fils Hauslijs ārpus pietikuma atstāja kādreizējā Latvijas izlases trenera Teda Nolana dēlu Džordanu Nolanu. Ņujorkai savukārt nācās iztikt bez traumas guvušajiem Alana Kvina, Šeina Prinsa un Kala Klaterbaka.

Vienīgais latviešu pārstāvis NHL Zemgus Girgensons šonakt laukumā pavadīja 9:44 minūtes, no kurām 0:14 spēlēja vairākumā, bet 1:31 cīnījās mazākumā. Latvietis izpildīja divus metienus pa pretinieku vārtiem, veica vienu spēka paņēmienu, uzvarēja 50% iemetienu, kā arī bija laukumā pirmajā vārtu zaudējumā, nopelnot negatīvu lietderības koeficientu mīnus viens.

Girgensona maiņas pirmais iznāciens nebija veiksmīgs. Bufalo aizskrēja ātrā uzbrukumā, taču pazaudēja ripu un uzreiz sekoja pretuzbrukums. Girgensons nebija vainojams pretuzbrukuma izveidē, jo riskantu piespēli veica Sems Reinhārts, un ripa tika pārtvērta. Latvietis bija pirmais no uzbrucējiem, kas atgriezās aizsardzībā, tomēr ar to nebija līdzēts, jo Džordans Eberle piespēlēja Džonam Tavaresam, kurš neviena netraucēts iemeta ripu tīklā, gūstot savus pirmos vārtus šosezon – 1:0.

Nedaudz vēlāk Girgensona maiņa bija atpakaļ laukumā, un Zemgus izpildīja asu un viltīgu metienu, taču Jaroslavs Halāks bija uzdevumu augstumos. Bufalo trešdaļas turpinājumā divas reizes radās iespējas spēlēt vairākumā, kuras gan netika izmantotas. Trešdaļas izskaņā ''Islanders'' sastāvā Robina Lēnera atsisto ripu vārtos mēģināja raidīt Entonijs Boviljē, taču Lēners paguva pārvietoties un izpildīt filigrānu seivu.

Otrās trešdaļas sākumā ''Sabres'' pirmo reizi mazākumā atstāja Džeiks Makeibs, taču, spēlējot nevienādos sastāvos, viesu komanda vārtus nezaudēja. Nedaudz ''Sabres'' ieguva iespēju spēlēt vairākumā, kas izvērtās par ļaunu murgu. Savā aizsardzības zonā muļķīgu kļūdu piespēlē pieļāva Viktors Antipins, ripu pārtverot Tavaresam, kurš izlauzās cauri diviem viesu spēlētājiem un guva savus otros vārtus – 2:0.

Ar to vēl nekas nebeidzās. Pēc nepilnas minūtes ātrā uzbrukumā aizskrēja Keisijs Sizikass, kurš no visa spēka ietrieca ripu labajā devītniekā un panāca jau 3:0. Šajā momentā ''Sabres'' ielaida jau otros vārtus vienā vairākumā un trešos divās spēlēs kopā. Desmit sekundes pēc tam, kad abas komandas atkal bija vienādos sastāvos, pretinieku zonā kļūdainu piespēli veica Mets Tenisons, kā rezultātā izveidojās pretuzbrukums, kurā ripu vārtos raidīja Džošs Beilijs – 4:0. Pēc ceturto vārtu zaudējuma Bufalo vārtus pameta Lēners, kura vietā stājās Čads Džonsons.

Bufalo nokļuva neapskaužamā situācijā, turklāt nonāca vēl vienā mazākumā. Šķita, ka sliktāk vairs nevar būt, tomēr ripu ieguva Halāks, kurš aiz saviem vārtiem nospēlēja avantūriski, un viņam ripu atņēma Džeks Aikels, kurš piespēlēja Evanderam Keinam, uzbrucējam nekļūdīgi metot pustukšos vārtos – 1:4. Tie bija trešie vārti mazākumā šajā spēlē, turklāt uzņemtie apgriezieni ar to nesamazinājās. Bufalo atkal nonāca mazākumā, bet šoreiz pretinieku aizsardzības zonā labi pacīnījās Raiens O'Railijs un Keins. Otrais tika pie metiena, ripu atvairot Halākam, taču uzbrucējs pats to savāca un iemeta tīklā no aizvārtes – 2:4 un ceturtais vārtu guvums mazākumā spēlējošai komandai.

Pēdējā trešdaļā ''Sabres'' nebija atkāpšanās ceļu un obligāti nācās aktīvāk cīnīties uzbrukumos. Bufalo gan iekrita kārtējā pretinieku slazdā, kad pēc ''Islanders'' hokejista uzmetiena pa vārtiem atlēkušo ripu savāca Boviljē, kurš to veiksmīgi ieraidīja vārtos - 5:2. Atgūt trīs vārtus nepilnās 15 minūtēs - tāds bija ''Sabres'' uzdevums. Viesiem ar tā izpildi īsti neveicās, turklāt kādā no epizodēm efektīvu spēka paņēmienu pret Girgensonu veica Metjū Bārzals - latvietim gan viss kārtībā.

Bufalo atspēlēšanos uzsāka mazliet par vēlu. Vārtus izdevās gūt Aikelam, kurš pacīnījās ''Islanders'' vārtu priekšā un iemeta ripu tīklā - 3:5. ''Sabres'' tika pie iespējas spēlēt vairākumā, taču savu iespēju neizmantoja. Notika pretējais un tukšos vārtos ripu raidīja Sizikass, kurš guva savus otros vārtus un pielika punktu spēlei - 6:3.

1.maiņa: Keins, Aikels, Pominvils – Boljē, Ristolainens2.maiņa: Pulio, O'Railijs, Okposo – Makeibs, Antipins3.maiņa: Girgensons, Reinhārts, Grifits – Skandella, Tenisons4.maiņa: Mulsons, Jūzefsons, Lāšons

Vārti: 1:50 Tavaress (Eberle) 1:0, 25:13 Tavaress 2:0, 26:03 Sizikass (Lads) 3:0, 27:00 Beilijs (Hosangs, Čimera) 4:0, 30:09 Keins (Aikels) 4:1, 35:26 Keins (O'Railijs) 4:2, 45:39 Boviljē (Ledijs, Sizikass) 5:2, 56:16 Aikels (Ristolainens, Keins) 5:3, 59:34 Sizikass (Tavaress, Beilijs) 6:3Metieni: 33:29Soda minūtes: 10:8Spēka paņēmieni: 25:23Bloķētie metieni: 11:11Vārtsargi: Jaroslavs Halāks – Robins Lēners (Čads Džonsons no 27:00)

I don't think I've ever seen 4 shorthanded goals in a NHL game— Paul Hamilton (@pham1717) October 8, 2017

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009