05.12.2013. 23:29
Ceturtdien, 5. decembrī, "Turkish Airlines" Eirolīgā notika septiņas spēles. Ainara Bagatska, Oskara Ernšteina un Jāņa Strēlnieka pārstāvētais Kijevas klubs "Budivelnik" viesos nespēja apturēt Belgradas "Partizan", faktiski zaudējot izredzes tikt tālāk.

Pirmajā aplī “Budivelnik” Kijevā pret “Partizan” izcīnīja vienīgo uzvaru, apspēlējot sāncenšus ar 74:69. Pārējās sešās cīņās tika piedzīvoti zaudējumi, tāpēc spēli Belgradā nācās sagaidīt izdzīvošanas režīmā. Zaudējums ar vairāk nekā piecu punktu starpību faktiski nozīmētu kampaņas beigas.

Milzīgais skatītāju atbalsts dzina “melni-baltos” uz priekšu, liekot Duško Vujoševiča puišiem cīnīties ar dubultu enerģiju. Viņi to izmantoja, pārlecot viesus un spiežot “Budivelnik” spēlētājiem vairāk uzbrukt ārpus soda laukuma robežām. Tam nebija liela efekta, jo Kijevas basketbolisti netrāpīja pirmos desmit tālmetienus. Loverņē cīņa groza apakšā un Bogdanoviča garāmgājieni lēnām būvēja “Partizan” pārsvaru, kas pārtraukumā sasniedza 15 punktus – 42:27.

Milosavļeviča punkti ātrajā uzbrukumā un bloks pret Minardu lika Bagatskim jau 22. minūtē pieprasīt minūtes pārtraukumu. Tas nemazināja Milosavļeviča pārliecību, jo spēlētājs divus nākamos uzbrukumus pabeidza ar tālmetieniem – 50:27! Jānis Strēlnieks ar pārķertām bumbām un tālmetienu aizkavēja mājinieku ofensīvu, tomēr pēc trīs nospēlētām ceturtdaļām “Partizan” saglabāja 22 punktu pārsvaru – 59:37. Tik lielu starpību Belgradā atspēlēt nebija reāli un “Budivelnik” piedzīvoja septīto zaudējumu, praktiski atvadoties no cerībām iekļūt “Top 16” turnīrā.

Jānis Strēlnieks laukumu atstāja ceturtās ceturtdaļas vidū, 20:46 minūtēs guva septiņus punktus (2p 1/2, 3p 1/3, 1p 2/2), izcīnīja vienu bumbu aizsardzībā, divas reizes rezultatīvi piespēlēja, pārķēra trīs bumbas, izprovocēja divas piezīmes un nopelnīja lietderības koeficientu 12.

Atlikušās spēles12.-13. decembris: CSKA – Barcelona, Fenerbahce – Partizan, Budivelnik – Nanterre19. decembris: Partizan – CSKA, Barcelona – Budivelnik, Nanterre – Fenerbahce