26.05.2013. 06:12

Bostonas „Bruins” iekļuvusi NHL izslēgšanas spēļu trešajā kārtā, šonakt ar 3:1 pieveicot Ņujorkas „Rangers” (sērijā 4:1). Nākamajā kārtā, Austrumu konferences finālā „Bruins” cīnīsies ar Pitsburgas „Penguins”.

Bruins” sastāvā sērijas piektajā spēlē malā tika nosēdināts aizsargs Dagijs Hamiltons, jo savu savainojumu beidzot sadziedējis bija Deniss Saidenbergs. Rezervē joprojām palika latviešu uzbrucējs Kaspars Daugaviņš, kurš pagaidām šajā Stenlija kausa izcīņā aizvadījis tikai vienu spēli.

Kamēr „Rangers” vārtos pirmajā periodā brīnumus turpināja rādīt Henriks Lundkvists, iespēju savai komandai spēlēt vairākumā nopelnīja Dens Džirardi, kurš pats to arī pārvērta vārtu guvumā. „Rangers” pārsvars noturējās līdz otrā perioda sākumam, kad Lundkvistu atkal pārsteidza „Bruins” jaunā sensācija Torijs Krugs. Krugs tikai izslēgšanas spēļu laikā tika izsaukts no AHL, taču piecās spēlēs nu pamanījies gūt jau četrus vārtus. Šoreiz spēles 24. minūtē 22 gadus vecais aizsargs vairākumā pārspēja Lundkvistu ar ļoti spēcīgu un precīzu metienu vārtu tuvējā devītniekā un spēle atgriezās izejas punktā (1:1).

10 minūtes vēlāk neizskaidrojami pavirši viduszonā nospēlēja „Rangers” aizsargs Romāns Hamrliks, kas noveda pie otro vārtu zaudējuma – „Bruins” ātrā uzbrukuma laikā ripu vārtos raidīja Gregorijs Kempbels. Hamrliks pēc tam tika nosēdināts rezervē un laukumā vairs nedevās.

Trešajā periodā „Rangers” samērā bieži dežūrēja pie Tuka Raska vārtiem, un lieliska iespēja 49. minūtē radās Raienam Kalahanam, taču viņa izgājiens viens pret viens bija nesekmīgs. Tuvojoties spēles beigām, „Bruins” paši centās doties uzbrukumos un ņujorkiešiem tik daudz iespēju izlīdzināt rezultātu nemaz nebija. Pēdējā minūtē ar sestā laukuma spēlētāja palīdzību „Rangers” gan veica pēdējo spiedienu, taču viņus atkal sarūgtināja Kempbels, raidot ripu tukšos vārtos (3:1).

Līdz ar to „Rangers” sezona ir oficiāli galā, jo sērijā ar 1:4 atzīts „Bruins” pārākums. Bostona tikmēr Austrumu konferences finālā spēkosies ar Pitsburgas „Penguins”, ar kuru play-off sērijā nav tikusies jau 21 gadu. Ticiet vai nē, bet tajā tālajā reizē, 1992. gadā „Penguins” sastāvā spīdēja pavisam jauns čehs vārdā Jaromīrs Jāgrs, kurš šobrīd pārstāv „Bruins” vienību.

Tikmēr cīņu par Stenlija kausu turpina Prezidenta kausa ieguvēja Čikāgas „Blackhawks”, kura ar uzvaru 4:1 izglābusies no zaudējuma sērijā pret Detroitas „Red Wings”. Sērijā rezultāts nu ir kļuvis 2:3, bet šīs nakts spēlē ar diviem vārtu guvumiem izcēlās Endrjū Šo.

Vārti: 10:39 Džirardi (vair.) (Cukarello, Boils) (0:1) 23:48 Krugs (vair.) (Seigins, Maršāns) (1:1) 33:41 Kempbels (Torntons, Paijē) (2:1) 59:09 Kempbels (t.v.) (Hortons) (3:1)Metieni: 32:29Soda minūtes: 11:13Vārtsargi: Tuka Rasks – Henriks LundkvistsTrīs mača zvaigznes: 1.Kempbels (BOS) 2. Lucičs (BOS) 3. Rasks (BOS)

Vārti: 14:08 Bikels (Keins, Handzušs) (1:0) 29:37 Klīrijs (Seterberjs) (1:1) 33:08 Šo (vair.) (Kīts, Sībruks) (2:1) 35:47 Teivss (Hosa, Kīts) 46:58 Šo (Stolberjs, Rozivāls) (4:1)Metieni: 45:26Soda minūtes:12:10Vārtsargi: Korijs Kroufords- Džimijs HovardsTrīs mača zvaigznes: 1.Šo (CHI) 2. Teivss (CHI) 3. Kīts (BOS)