01.05.2015. 10:45
Ar 30. aprīli oficiāli noslēgusies KHL sezona, un līga paziņojusi par situāciju brīvo aģentu tirgū. Rīgas "Dinamo" kluba sistēmu atstājuši 24 spēlētāji (vairums no HK "Rīga" jauniešu komandas), ierobežota brīvā aģenta statusā nonākuši pieci, bet kvalifikācijas līgums nav noslēgts ar nevienu.

KHL paziņojumā norādīts, ka līgums ar komandu beidzies 24 Rīgas kluba pārstāvjiem, kuri nu kļuvuši par neierobežoties brīvajiem aģentiem. Lai izvairītos no šāda scenārija, viņiem līdz vakardienai bija jāvienojas par jauna līguma noslēgšanu vai par kvalifikācijas līguma pieņemšanu, taču nekas no tā nav noticis.

"Dinamo" komandā oficiāli vairs neatrodas Linuss Videls, Čejs Genovejs, Aleksandrs Jerofejevs, Gints Meija, Mārtiņš Porejs, Miķelis Rēdlihs, Deivids Sarkanis, Gunārs Skvorcovs, Kristaps Sotnieks, Kails Vilsons, Mārtiņš Cipulis un Milans Jurčina, kā arī vairāki jaunatnes komandas "Rīga" hokejisti: Edmunds Augstkalns, Daniels Bogdzjuls, Ralfs Grīnbergs, Nikolajs Jeļisejevs, Nils Grīnfogels, Ruslans Ignatovičs, Ričards Kondrāts, Linards Mazurs-Mago, Haralds Neimanis, Kārlis Ozoliņš, Edgars Opuļskis un Rinalds Rosinskis.

Līgums ar "Dinamo" beidzies arī Mārim Bičevskim, Andrim Džeriņam, Mikam Indrašim, Oskaram Cibuļskim un Kasparam Saulietim, taču viņi nokļuvuši ierobežota brīvā aģenta statusā, proti, "Dinamo" būs iespēja atspēkot cita kluba piedāvājumu un paturēt spēlētāju savā statusā.

Kamēr citas komandas aktīvi izmantojušas iespēju piedāvāt kvalifikācijas līgumus un nepieļaut savu spēlētāju nonākšanu brīvo aģentu tirgū, "Dinamo" nav noslēgusi nevienu kvalifikācijas līgumu. Tas nozīmē, ka šobrīd tās sastāvā nākamajai sezonai oficiāli ir pieci spēlētāji - Robertam Bukartam, Krišjānim Rēdliham, Jakubam Sedlāčekam un Brokam Troteram līgums ir līdz nākamās sezonas beigām, bet Laurim Dārziņam palikšana Rīgas klubā paredzēta vismaz līdz 2017. gada vasarai.

Rīgas "Dinamo" valdes priekšsēdētājs Juris Savickis teju visu sezonu bijis spiests atbildēt uz jautājumiem par komandas turpmāku pastāvēšanu spēlēšanu KHL un pēc sezonas beigām vēl nevarēja sniegt 100% garantiju, ka klubs spēs izpildīt KHL finansiālo garantiju prasības. Nesen Krievijas medijiem Savickis apstiprināja, ka šis jautājums joprojām ir aktuāls, taču norādīja, ka cerības neesot zaudētas un darbs turpinās. "Dinamo" arī iepriekšējās sezonās sastāva komplektāciju un jaunu līgumu noslēgšanu bieži vien sākusi tikai vasarā pēc komandas atvaļinājuma.

Izmantotie resursi:Континентальная хоккейная лига : Чемпионат...Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties