01.08.2012. 18:07
Trešdien Londonā otro zelta medaļu mājiniekiem izcīnīja britu riteņbraucējs Bredlijs Viginss, pārliecinoši uzvarot olimpisko spēļu individuālajā braucienā.

32 gadus vecais sportists 44 km garo distanci veica 50 minūtēs un 39.54 sekundēs, par tieši 42 sekundēm apsteidzot vācieti Toniju Martinu. Trešais finišēja Viginsa tautietis Kristofers Frūme, kurš no uzvarētāja atpalika minūti un astoņas sekundes.

Viginss, kurš šogad triumfēja arī pasaules prestižākajā velobraucienā Tour de France, individuālā brauciena distancē uzrādīja fantastisku vidējo ātrumu – 52,119 km/h. Pekinā Viginss izcīnīja trīs zelta medaļas riteņbraukšanā trekā.

Tikmēr individuālajā braucienā sievietēm olimpiskās čempiones titulu aizstāvēja amerikāniete Kristena Ārmstronga, kura 29 km distanci veica 37 minūtēs un 34.82 sekundēs. Sudrabs tika vācietei Judītei Arndtai, kura no uzvarētājas atpalika 16 sekundes, bet bronzu izcīnīja krieviete Jūlija Zabeļinskaja. Krieviete pie bronzas tika arī grupas braucienā svētdien.

Interesanti, ka 38 gadus vecā Ārmstronga iepriekš pameta profesionālo sportu, lai laistu pasaulē dēlu, tomēr pirms nepilniem diviem gadiem atgriezās riteņbraukšanā.