31.05.2015. 11:16

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Princis ir salīdzinājis esošo korupcijas skandālu futbola federācijā ar skandālu Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā, kas risinājās ap Soltleiksitijas pieteikumu rīkot Olimpiskās spēles 2002. gadā. Viljams ir mudinājis sponsorus izdarīt spiedienu, lai atbalstītu reformas futbola federācijā.

Lielbritānijas princis Viljams ir izmantojis savu uzrunu pirms izšķirošās Vemblija kausa spēles, lai mudinātu Starptautisko futbola federāciju mainīties. Šis paziņojums nāk pēc korupcijas skandāliem apvītās FIFA prezidenta Zepa Blatera pārvēlēšanas uz piekto termiņu. Par spīti daudzu eiropiešu protestiem, Blaters piektdien spēja iegūt balsu vairākumu.

Dažas dienas pirms vēlēšanām Šveices varas iestādes pēc Amerikas Savienoto Valstu lūguma ir aizturējušas septiņas augsti stāvošas futbola federācijas amatpersonas. Tās tiek turētas aizdomās par desmitiem miljonu dolāru saņemšanu kukuļos un naudas atmazgāšanu laika posmā kopš 1991. gada.

Savukārt Šveices varas iestādes ir sākušas atsevišķu izmeklēšanu par to, kā Krievija un Katāra ir ieguvušas tiesības rīkot Pasaules kausa čempionātu.  2018. gadā tas notiks Katārā, bet 2022. gadā Krievijā.

Blatera pārvēlēšanu publiski atbalstīja Krievija, nosaucot Šveicē veiktos arestus par ASV mēģinājumiem ietekmēt vēlēšanu iznākumu. Blaters norāda, ka neko neesot zinājis par iespējamo korupciju viņa vadītajā organizācijā.

Kembridžas hercogs Viljams aicināja FIFA sponsorus un atbalstītājus izdarīt spiedienu uz organizāciju, lai panāktu tajā reformas.

Viņš salīdzināja esošos arestus futbola federācijā ar korupcijas skandālu Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā. Tas risinājās, kad Amerikas pilsēta Soltleiksitija cīnījās par tiesībām 2002. gada rīkot Olimpiskās spēles. Viljams norādīja, ka šis skandāls toreiz palīdzēja Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai attīrīties. Princis cerot, ka līdzīgi notikšot arī ar Futbola federāciju.

Lielbritānijas princis arī slavēja tikko ievēlēto FIFA viceprezidentu Deividu Gilu, kurš, protestējot pret Blatera pārvēlēšanu, atteicās no sava amata. Viljams uzskata, ka Gila piemērs varot palīdzēt arī citu valstu futbola amatpersonām izšķirties atbalstīt pārmaiņas.

Savukārt Futbola asociācijas vadītājs Gregs Daiks sacīja, ka Anglija būtu gatava pievienoties Eiropas valstu 2018. gada Pasaules kausa boikotam, ja tāds notikšot.

Tomēr par to vispirms būtu jāvienojas ar pārējām Eiropas valstīm. Daiks arī norādīja, ka Lielbritānija nepretendēs uz futbola čempionātu rīkošanu, kamēr FIFA vada Blaters.Latvijas Bobsleja un skeletona federācija R.Feldmaņa 11, Rīga, LV-1014
Lucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties