23.11.2013. 03:38
Latvijas bokseris Mairis Briedis (11-0, 9 KO) pēc piektdienas vakarā izcīnītā Starptautiskās Boksa asociācijas (IBA) titula svarā līdz 90.7 kilogramiem atzina, ka cīņa pret Ļubošu Šudu (30-8-1, 22 KO) bijusi nedaudz vieglāka nekā gaidīts. Tāpat Briedis pateicās līdzjutējiem par atbalstu un pieminēja Zolitūdes traģēdijā cietušos...

"Plāns bija sākt strādāt tikai ar trešo raundu, pirms tam skatījāmies, ko pretinieks var. Ar pilnu jaudu bija plānots strādāt no kāda septītā raunda. Šuda bija ar lielu pieredzi. Īpaši neriskēju iet uz priekšu un mesties cīņā. Darīju visu pēc trenera norādēm, bet varbūt biju nedaudz par piesardzīgu," sacīja Briedis. "Jautāju, kāpēc Šuda neturpināja cīņu, uz ko saņēmu atbildi, ka viņš ar vienu aci vairs nav redzējis, tāpēc negribēja bojāt savu veselību."

"Čeham bija sava taktika, ko viņš veidoja cīņas gaitā, bet, ja godīgi, nesajutu viņa sitienos draudus sev. Domāju, ka viņam ir daudz spēcīgāks sitiens, bet nebija tik traki," piebilda šobrīd labākais latviešu bokseris.

"Ja godīgi, grūtāk bija [pēc cīņas] bildēties ar visiem faniem nekā cīnīties ringā. Bija ļoti patīkami, ka tik daudz cilvēku bija atbraukuši no Rīgas. Cik saprotu, bija plānots, ka būs 500, bet beigās bija 800. Prieks, ka nepievīlu ne tikai viņus, bet arī visu Latviju, kas man juta līdzi. Es pārstāvu ne tikai sevi, bet arī savu valsti," uzsvēra Briedis.

Brieža treneri un promouteri uzskata, ka šī cīņa bijusi kā tramplīns, lai parādītu latvieti Amerikas publikai. Briedis no neslēpa arī pats: "Plāni ir lieli, bet pagaidām tie netiek stāstīti pat man. Līdz šim manas domas bija par šo cīņu un par šo jostu. Izdarījām visu, ko varējām."

Briedis norādīja, ka pie tik milzīga līdzjutēju atbalsta, kāds bijis Liepājā, galvenais bijis nepārdegt. Viņš neslēpa, ka atbalsts bijis fascinējošs: "Šermuļi bija no pēdām līdz pat ausīm. Kad sāku it kā piekust, tad tautas atbalsts atkal lika justies svaigam un enerģijas pilnam. "

Briedis, kurš šo uzvaru veltīja Zolitūdes traģēdijas upuriem, atzina, ka pat cīņas dienā cītīgi sekojis līdzi traģiskajām ziņām, kas viņu pamatīgi satriekušas, tomēr nav traucējušas noskaņoties atbildīgajai cīņai. "Sekoju tam jau no pirmajām minūtēm un pēdējās ziņas lasīju vēl brīdi pirms došanās uz arēnu. Nedomāju tik daudz par cīņu, vairāk aizdomājos par to, kas notiek tur, Rīgā. Protams, ietekmēja arī tas, ka šajā traģēdijā gāja bojā iekšlietu struktūru [Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta] darbinieki. Tas ir traģisks notikums, tāpēc nolēmu uzvaru veltīt traģēdijas upuriem," sacīja Briedis.

Tāpat Briedis pateicās savai komandai par profesionāli paveiktu darbu. Īpašus paldies Briedis teica savam ilggadējam trenerim Vasīlijam Čerņigovam (11 gadu sadarbība!), fiziskās sagatavotības trenerim Sandim Kleinam, ar ko Briedis strādā divus gadus, kā arī Latvijas Olimpiskās vienības fizioterapeitam Marekam Osovskim, kas pēc Brieža vārdiem, viņa veselību uzturēja simtprocentīgā kvalitātē.A & B, SIA A & B, SIA Āne, Celtnieku 32, Cenu p., Ozolnieku n., LV-3043
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties