22.11.2013. 23:45
Liepājas Olimpiskajā centrā latviešu bokseris Mairis Briedis aizvadīja titulcīņu ar čehu Ļubošu Šudu, kuru viņš pārliecinoši nokautēja piektajā raundā un ieguva IBA titulu.

Šajā cīņā tika izlemts iepriekš vakantās Starptautiskās Boksa asociācijas (IBA) tituls svara kategorijā līdz 90,7 kilogramiem. 37 gadus vecais Ļubošs Šuda savā karjerā bija aizvadījis 38 cīņas, no kurām uzvarējis 30 (22KO), bet Briedis varēja lepoties ar 10 uzvarām 10 cīņās (8KO).

Pirmajā raundā bokseri spēkojās samērā piesardzīgi, taču raunda vidū Briedis starp rokām izlaida vienu Šudas sitienu, uz kuru gan uzreiz spēja atbildēt ar diviem savējiem. Arī otro raundu abi sportisti uzsāka ar piesardzīgu sitienu apmaiņu, taču ar laiku Briedis arvien vairāk iesila. Trešajā raundā aktivizējās arī Šuda, taču pašā raunda izskaņā Briedis trāpīja vairākus labus sitienus.

Ceturtajā raundā Šuda bija pārgājis aizsardzībā un centās sagaidīt latvieša kļūdu vai nepiesardzību, tiesa, nedaudz paguris izskatījās arī Briedis un par varītēm uzbrukumā viņš nemetās. To gan Briedis kompensēja piektajā raundā, kurā savu pretinieku pārsteidza ar ļoti agresīviem uzbrukumiem un arī nospieda Šudu uz ceļiem. Pie sasniegtā Briedis gan neapstājās, atrada arī laiku izaicināt pretinieku, kā arī vēlreiz piespieda tiesnesi uz brīdi apturēt cīņu. Līdz sestajam raundam cīņa nenokļuva, jo Briedis ar spēcīgu sitienu nokautēja čehu un izcīnīja IBA titulu.

Šī ir pirmā reize, kad IBA tituls, kurš kotējas vienā līmenī ar IBO, WPBF, IBU, WBF un IBC tituliem, nonācis latviešu boksera rokās, bet pašam Briedim šis ir pirmais patiešām nopietnais tituls, kuru viņš ieguvis. IBA arī tiek uztverts kā starpposms ceļā uz prestižajām IBF, WBO, WBC un WBA jostām.

Informācija tiks papildināta...CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Titova Jeļena Aerobika, Sporta dejas, Akrabatiskajs Rok-n-Rols
FTA
Reģistrēties