06.07.2012. 12:01
Šovakar plkst. 22:00 Kipras pilsētā Limasolā tiks aizvadīs smagsvaru boksa turnīra "Bigger's Better" sezonas ceturtais posms, kurā piedalīsies arī šobrīd labākais Latvijas bokseris Mairis Briedis (10-1, 8KO). Sacensību tiešraide kanālā "Eurosport".

Ar Kipru Briedim saistās pozitīvas atmiņas – pirms diviem gadiem viņš "Bigger's Better" pirmās sezonas pirmajā posmā Nikosijā izcīnīja trīs uzvaras pēc kārtas, kļūstot par pašu pirmo uzvarētāju. Tas viņam nodrošināja vietu superfinālā, kas norisinājās pērnā gada nogalē. Tajā gan viss nenotika kā cerēts, jo tika piedzīvots karjerā vienīgais zaudējums – pusfinālā pret horvātu Ivicu Bacurinu (17-3-1, 7KO).

Šopavasar Briedis uzsāka sadarbību ar leģendāro Elvi Mihaiļenko, kurš savulaik aizvadīja teicamu boksera karjeru, bet tagad darbojas kā treneris un menedžeris. Pirmos sadarbības augļus abi plūca jau jūnija vidū, kad Briedis pieveica savu līdz šim pieredzējušāko pretinieku – ungāru Jozefu Naģi (27-12, 16KO).

Uz Kipru Briedis un Mihaiļenko devušies tikai ar vienu mērķi – uzvarēt. No septiņiem bokseriem, kas kopā ar Briedi startē Limasolā, latvietim ir pazīstami divi – Panagiotiss Diakoss (0-2), kuru Briedis pirms diviem gadiem ar tehnisko nokautu pirmajā raundā pieveica Nikosijas turnīra ceturtdaļfinālā, un ukrainis Pāvels Žuravļovs (9-1, 5KO), ar kuru latviešu smagsvars tika galā tā paša turnīra finālā. Kiprā piedalīsies arī polis Kamils Mališs (0-0), vācietis Roberts Teubers (5-0, 5KO), rumānis Adrians Lepadotesku (0-1), brits Lī Kelets (4-5-2, 3KO) un kiprietis Luiss Luisons (1-0). Lai gan pieredze profesionāļos potenciālajiem oponentiem nav diez ko liela, daļai no viņiem aiz muguras daudz amatieru cīņu.

Brieža pirmais pretinieks Limasolā būs Kongo dzimušais kiprietis Luiss Luisons, kurš profesionālajā ringā aizvadījis vienu cīņu – 2010.gadā viņš divu debitantu cīņā pēc punktiem pieveica slovāku Miroslavu Andrasovu (0-1). 32 gadus vecais un 188 centimetrus garais Luisons arī 60 amatieru cīņas, no kurām pie uzvaras ticis 52. Svēršanās procedūrā Brieža svars bija 94 kilogrami (vieglākais dalībnieks turnīrā), Luisons bija septiņus kilogramus smagāks.

Luiss Luisons un Mairis Briedis

Ja Briedim izdosies pieveikt Luisonu, tad pusfinālā viņa pretinieks būs Roberta Teubera un Lī Keleta pāra uzvarētājs. Savukārt Brieža un Žuravļova sastapšanās ringā, tāpat kā pirms diviem gadiem, iespējama tikai finālā.

Sacensības sāksies plkst. 22:00 pēc Latvijas laika. Tiešraidē "Bigger's Better" Limasolas posmu varēs redzēt kanālā "Eurosport". Turam īkšķus!