01.07.2015. 17:43
Miljardieris Ričards Brensons ir pārliecināts, ka tuvāko piecu gadu laikā elektrisko auto sacīkšu seriāls Formula E popularitātes ziņā aizsteigsies priekšā F1 čempionātam.

Brensons savulaik bija F1 komandas "Virgin Racing" īpašnieks, bet tagad viņam piederoša komanda ar šādu nosaukumu startē Formulā E. Pirmajā čempionāta sezonā tā guva divas uzvaras.

"Domāju, ka vēl dažus gadus Formula 1 dominēs, taču pienāks laiks, kad Formula E nokļūs priekšā," stāsta Ričards Brensons. "Domāju, ka četru vai piecu gadu laikā Formula E būs priekšā Formulai 1 popularitātes ziņā. Laikam ejot uz priekšu, tīrās enerģijas bizness nokļūs priekšā citiem biznesa veidiem."

64 gadus vecā Brensona komanda ir noslēgusi līgumu ar francijas autogigantu "PSA Peugeot Citroen", kas no nākamās Formula E sezonas kļūs par komandas partneriem, izmantojot DS brendu. Tikmēr "Renault" rūpnīca paziņojusi, ka no nākamās sezonas izmantos paši savus jaudas devējus, rezultātā kļūstot par pilnvērtīgu rūpnīcas komandu.

F1 komandas "Red Bull" vadītājs Kristians Horners Brensona viedoklim nepiekrīt.

"Es svētdien skatījos Formula E sacensības un izskatījās, ka tas čempionāts vairāk ir konkurents GP3, nevis Formulai 1," saka Horners. "Formula E tiek pozicionēta pilnīgi atšķirīgi. Mašīnas izskatās lēnas. Un fakts, ka sacīkstes vidū ir jānomaina mašīnas... neesmu drošs, ka tas nes pareizo vēstījumu par atjaunojamo enerģiju, ja ar vienu mašīnu pat nav iespējams aizbraukt līdz finišam."

Izmantotie resursi:Business & Financial News, Breaking US &...autosport.com - the authority on Formula One,...CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties