20.08.2016. 09:32
Riodežaneiro olimpisko spēļu volejbola finālā iekļuva Brazīlijas un Itālijas izlases, kuras pusfinālā pārspēja attiecīgi Krieviju (3-0) un ASV (3-2).

Pirms četriem gadiem Brazīlija un Krievija tikās Londonas olimpisko spēļu finālā, un toreiz brazīlieši, ar 25:19 un 25:20 uzvarēdami pirmos divus setus, izlaida no rokām zelta godalgas un piekāpās piecu setu cīņā (27:29, 22:25, 9:15). Šoreiz gan Brazīlija uzvaru nosargāja.

Pirmajā setā izšķirošais pārsvars tika panāks otrajā pusē, kad no 14:14 izdevās iegūt 20:15 (beigās 25:21), savukārt otrajā setā brazīlieši no 14:16 tika pie 19:17 (beigās 25:20). Trešajā setā brazīlieši jau sākumā iekrāja četru punktu pārsvaru (5:1) – krievi to gan atspēlēja, tomēr mājinieki drīzumā atguva iniciatīvu (16:11) un setā uzvarēja ar 25:17. Rezultatīvākais uzvarētājiem bija Voless Da Souza ar 13 punktiem, bet Krievijai par punktu vairāk ieguva Maksims Mihailovs.

Savukārt otrajā pusfinālā cīkstējās Itālija un ASV, kuru savstarpējā mačā grupu turnīrā itālieši uzvarēja četros setos. Lielāko daļu pirmā seta dominēja amerikāņi, kuri bija vadībā ar sešiem (10:4) un septiņiem (15:8) punktiem. Vēl seta izskaņā ASV bija vadībā ar 20:16 un pat 23:19, tomēr Itālija brīnumaini izglābās un izmantoja savu pirmo setbumbu – 30:28. Otrajā setā jau bija pretējs scenārijs – visbiežāk vadībā bija itālieši (lai gan ne tuvu ar tik lielu pārsvaru), bet galotnē pārāki bija amerikāņi (28:26).

Trešajā setā ASV pie rezultāta 8:4 guva desmit punktus pēc kārtas (18:4) un setā uzvarēja ar fantastisku rezultātu 25:9. Un tomēr pēdējā šajā mačā smējās Itālija – atkal izvilkts ceturtais sets (no 19:22 uz 25:22) un piektajā setā jau pārliecinošs 15:9. Itālijai 16 punktus guva Ivans Zaicevs, bet amerikāņiem 18 punktus sakrāja Metjū Andersons.

Atgādinām, ka Itālija, ASV un Brazīlija spēlēja vienā apakšgrupā, savukārt Krievija pusfinālā bija vienīgā B apakšgrupas pārstāve. Itālija ar četrām uzvarām kļuva par A apakšgrupas uzvarētāju, vienīgo zaudējumu piedzīvojot pēdējā kārtā pret Kanādu (1-3). ASV un Brazīlija izcīnīja pa trim uzvarām, ieņemot attiecīgi trešo un ceturto vietu. Bet Krievija ar četrām uzvarām bija trešajā vietā B apakšgrupā.

Ceturtdaļfinālā Itālija izslēdza Irānu (3-0), Brazīlija uzvarēja Argentīnu (3-1), bet ASV un Krievija apspēlēja attiecīgi Poliju (3-0) un Kanādu (3-0). Volejbola turnīra finālspēles sākums paredzēts rīt plkst. 19:15 pēc Latvijas laika.